Hazal

Ünlü oyuncu Hazal Kayanın corona vi-rüsü t-esti sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Oyuncu Hazal Kaya corona v-irüsüne yakalandı. Kayanın P-CR testinin p-ozitif çıkması üzerine dizi çekimlerine 5 gün ara verildiği öğrenildi.

Karantinada olan Kayanın hastalığı hafif geçirdiği belirtildi. Hazal Kayanın tam adı Leyla Hazal Kayadır. 1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantepde doğmuştur. Annesi ve babası avukattır. İstanbul Balatta büyüdü. 4,5 yaşında kemana, 7 yaşında da baleye başladı. Kamera karşısına geçmesi reklam filmiyle başladı.

Ekol Dramada Ayla Algandan ders aldı. Sonra da Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesinde Ümit Çıraktan eğitim aldı. Hazal Kaya 7 yaşında iken anne ve babası b-oşanmış ve annesi ile yaşamaya başlamıştır. Liseyi İstanbul İtalyan Lisesinde okumuştur. Okulun tiyatro kolunda ve korosunda olan Hazal Kaya, Liseye devam ederken ajansa gidip oyunculuk için katalog kaydı yaptırmış ve liseye devam ederken de dizi çekimlerine başlamış. İlk işi Cola Turka reklam çekimleriydi.

Etiketler

hatunzade

YORUM YAZIN