Diş Ağrısına 5 Dakikada Son

Dişiniz çok mu ağrıyor o halde yazımızı dikkatlice okuyunuz.Bunun nedeni diş kırılması, çürük ya da diş eti hastalıklarından kaynaklanıyor olabilir. Doktora gidecek kadar süreniz yoksa anında ağrınızı kesebilecek yöntemi sizlere sunacağız fakat unutmayınız ki yılda en az iki defa dişçinize giderek dişlerinizi kontrol ettirmelisiniz.

Şimdi sizlere diş ağrılarınızı kesmek için farklı farklı yöntemler söyleyeceğiz.


Karanfil

Diş sızısını rahatlatmak için karanfil yağı önerilir. Eğer karanfil yağınız varsa, ağrıyan dişinize iki damla damlatın fakat yutmamaya özen göstermelisiniz. Eğer evinizde katı formda karanfil varsa onu da kullanabilirsiniz. Ağzınıza iki tane karanfil atın ve yumuşaması için bekleyin. Daha sonra sızlayan dişinize bastırın ve bir süre bekleyin. İlk fırsatta dişçiye gitmeyi ihmal etmeyin!

Tuzlu suyla gargara

Ilık suyu bir çay kaşığı ile karıştırın ve gargara yapın. Dişlerinizin arasına sıkışmış olabilecek maddelerin çıkmasına yardımcı olacaktır.

Yanağa Soğuk Kompres

Gazlı bir bez alın ve içerisine buz koyun. Sızlayan dişin olduğu taraftaki yanağa bastırın. Sızlayan bölge soğudukça ağrı azalacaktır. Buzu direkt olarak dişinize bastırmayın.

Çay poşetleri

Daha önceden kullandığınız çay poşetlerini ağrıyan dişe koymak da işe yarayan bir yöntemdir ve eskiden beri kullanılmaktadır.

Etiketler

Akın Bolat

YORUM YAZIN