Her Gece Yatağın Altını 1 Dilim Limon Koyarsanız

C vitamini denildiğinde akla ilk gelen meyve tabiki limondur. Limon hem sağlık açısından çok değerli hem de harika bir lezzeti ile sadece salatalara değil bütün yemeklere (Pilava bile) lezzet veren bir meyvedir.
Son yapılan çalışmalarda limon yemenin değil limonu koklamnın bile bir çok rahatsızlığı geçirmede etkili olduğu kanıtlandı. Bu da limonu mucize bir meyve olma konusunda bir adım daha ileriye taşıdı.

Yatağın Altını 1 Dilim Limon Koyarsanız.
Uykusuzluk, Stres, fiziksel, ruhsal rahatsızlıklar ve günün yorgunluğu yatağa girdiğimizde kendisini daha fazla göstermeye başlar. Peki tüm bunlara karşı sadece 1 dilim limon ile yenebilirsiniz desek?
1-Stresle Savaşır
Anksiyete ve stres gece uykusuzluklarının baş nedenidir. Limonun kokusu gevşemeye yardımcı olur, böylelikle rahat bir uyku çekebilirsiniz.
2-Tansiyonu Düşürür;
Limon kokusu arterlerin baskısını azaltarak hiper tansiyonun düşmesine yardımcı olur. Toplumun neredeyse %42 sinin hipertansiyon rahatsızlığı olduğuna göre bu önemli bir özellik oluyor.
3- Mutluluk Verir;
Limonun Kokusu Serontonin hormonun çalışmasını hızlandırır. Bu hormonda mutluluk verdiği için daha mutlu ve rahat şekilde uyumanızı sağlar.
4- Grip ve Solunum Yolu Enfeksiyonlarını İyileştirir.
Limon sadece c vitamini deposu değil aynı zamanda antibakteriyel özelliğe sahiptir. Gece boyu soluduğunuz limon solunum yollarınızı tertemiz yapacaktır.

hatunzade

YORUM YAZIN