Hissettiğimiz Fakat Adını Bilmediğimiz Duygular

Hissettiğimiz Fakat Adını Bilmediğimiz Duygular

Hepimiz gün içerisinde bir çok farklı duygu yaşıyoruz. Üzüntü,heyecan,kaygı,sinir… Peki ya içten içe hissettiğimiz ama isimlendiremediğimiz duygular?

MAL DE COUCOU

Aktif bir sosyal yaşamınızın olduğunu ancak güvenebileceğiniz çok az yakın arkadaşınızın olduğunu hatırladığınızda hissettiğiniz duygu.

ALTSCHMERZ

Yıllardır sahip olduğun aynı sorunlara karşı oluşan bıkkınlık. Yıllardır içini kemiren sorunlara çözüm bulamayışından kaynaklanan bezginlik.

AMBEDO

Kendini ayrıntılara bıraktığın, duygularının tamamen emildiği bir tür melankolik trans duygusu. Bir camdan aşağı doğru kayan yağmur damlaları, rüzgarda savrulan uzun ağaçlar, kısaca ayrıntılarda kendi içsel dünyanıza dalmak.

KAİROSCLEROSİS

Şu anda mutlu olduğunuzu fark ettiğiniz an. Bilinçli olarak mutluluğu hissetmeye çalışma duygusu.

RÜCKKEHRUNRUHE

Sürükleyici bir yolculuktan sonra bir an önce eve dönme hissi.

DEAD RECKONİNG

Birisinin ölümünden sonra ölüm gerçeğinin hatırlamak ve kendinizi ölümün beklediğini anlayıp rahatsız hissetme duygusu. Ölen kişinin sanki her zaman hayatınızın bir parçası olacağını varsaymışsınız gibi bir boşluk hissi.

CHRYSALİSM

Yağmur yağarken evde olmanın ve yağmur damlalarını, damlaların sesini dinlemenin verdiği haz.

OCCHİOLİSM

Perspektifinizin küçüldüğünü fark ettiğinizdeki duygu. Sınırlı bakış açısına sahip olma duygusu.

VELLİCHOR

Eski ve tarihi kitaplarla dolu bir yere girdiğinizde oluşan efkar, dalgınlık ve derin düşüncelere dalma hali. Eski kitapların sizde bir iz bırakması ve onların size bir şey anlatıyormuş gibi hissetme durumudur.

NİGHTHAWK

Sadece gecenin geç saatlerinde seni etkileyecek gibi görünen düşünceler, hisler ve duygular. Yapılmamış bir görev, bir suçluluk hissi, belirsiz bir gelecek gibi uykuya dalmadan önce düşünülen kaygı verici ve huzursuz edecek şeyler.

PARO

Ne yaparsanız yapın, her zaman bir şekilde yanlış olduğu duygusu

CATOPTRİC RRİSTESSE

İnsanların, iyi veya kötü, hakkımızda ne düşündüğü hakkında hiçbir fikrimizin olmamasının verdiği hafif hüzünlü bir duygu.

ASTROPHE

Dünyada sıkışıp kaldığını hissetmek.

JOUSKA

Kendi kendine diyalog kurma durumu. Belki de hiç gerçekleşmeyecek olaylarla ilgili diyaloglar kurmak, başka insanlarla konuşuyormuş gibi hissetmek

ANEMOİA

Hiç yaşamadığınız, bilmediğiniz bir zaman için nostalji duygusuna kapılma. 2019’da 30 yaşında olan bir insan için kendisini 1700’lerde yaşıyormuş gibi hayal etme duygusu.

ZENOSYNE

Zamanın gün geçtikçe daha hızlı aktığını hissetme duygusu.

Etiketler:,

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir