İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

İdrar yolu enfeksiyonu, genellikle dış faktörlere bağlı olarak büyüyen böbreklere kadar ulaşabilen bir enfeksiyon çeşididir. İdrar yolu enfeksiyonunu doğal yollarla nasıl önüne geçebiliriz. İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir?

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

LİMON SUYU

İdrar yolu enfeksiyonuna iyi gelen besinlerin genel özellikleri arasında idrar ölçüsünü çoğalttırmasıdır. İdrar ölçüsünün çoğalması neticesinde cerahat süratli bir biçimde çözülebilir. Limon suyu da idrarı çoğaltmaya yarayan yararlı yiyecekler arasında yer almaktdır.

MAYDANOZ

Maydanozun da idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. Ham olarak, özellikle de üzerine limon bunalıp harcanan maydanoz idrar yolu enfeksiyonuna oldukça iyi geldiği bilinmektedir.

BÖĞÜRTLEN ÇAYI

Kurutulmuş böğürtlenlerden yapılan böğürtlen çayının da idrar yolları enfeksiyonunu önleyecek tesiri bulunur.

KIZILCIK SUYU

Mesane bölgesinde alana gelen cerahati kızılcık suyunun önleyecek etkisi olduğu söylenmektedir.

Kızılcık suyu tabiatta asidik olarak öğrenilir ve kumpaslı olarak içildiğinde bakterilerin yok olmasına dayanakçı olur. Bu sebeple gün içerisinde kızılcık suyu harcanması önerilir.

ALTIN DAMGA

İdrar yolu enfeksiyonlarının bir öbür sebebi de erkeklerde alana gelen bel soğukluğudur. Bel soğukluğunun alana gelmesiyle özellikle erkeklerde idrar yolu enfeksiyonu alana gelmektedir. Bu cins bir gidişatta özellikle altın damga nebatı oldukça işe yaramaktadır.

Çay biçiminde gün içini harcanabilir. Enfeksiyonun da eksilmesini sağlar.

Akın Bolat