IKI RENKLİ FARKLI ÖRGÜ MODELI

IKI renk ile örülen farklı orgu modelini bugün hep birlikte öreceğiz.

IKI renkli orgu modeli ile Battaniye, Yelek, Lif ve bebek orguleri dokuyarak beğeni kazanabilirsiniz. Yeni çıkan bu modelden sipariş alarak ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

Öncelikle yapmak istediğiniz modele göre zincir çekmelisiniz örnek olarak battaniye için.1 metre lif için 50 cm gibi.

Çektiğiniz zincirin üzerine 4 zincirle çıkarak ikili trabzan oluşturun, 3 zincir çekerek 4. Sık iğnenin üzerine bir ikili trabzan faha oluşturun, 3 zincir daha çekerek 4. Zincire yine ikili trabzan 3 zincir çekerek bu sefer aynı yere bir daha bayarak bir V oluşturuyoruz. Sırayı böyle iki tane kutucuk bir V olacak şekilde döküyoruz sonunda iki kutu olacak şekilde bitiriyoruz.

ikinci S irada ise 4 zincirle üste çıkıyoruz. Transa in üzerine trabzan yapıyoruz sonra üç zincir yine fransanın üzerine trabzan 3 zincir çekerek V nin ortasına bir trabzan oluşturuyoruz.
Oluşturduğunuz V nin sağ tarafından 5 tane fıstık çıkararak tek tek ayırıyoruz (detyali video aşağıda mevcut) bu sefer V nin sol tarafına yine 5 li fıstık yapıyoruz yine tek tek ayırıp bir ornek daha oluşturuyoruz.

IKI Fıstığı ortada birleştirerek modeli tamamlıyoruz. 3 zincir çekerek yine bir sonraki trabzanın üzerine trabzan oluşturarak sırayı tamamlıyoruz.

hatunzade

YORUM YAZIN