İlaçsız Baş Ağrısından 1 Dakikada Kurtulun

Baş Ağrısı Stres, Gerginlik, uzun süre aç kalmak, uykusuzluk gibi bir çok nedene bağlı olarak bazen aniden bazen ise yavaş yavaş kendini gösterir. İlaç almak geçici bir çözüm olabilir ama her zaman etkili ve zararsız bir yöntem değildir. Doğru noktalara 30 saniye ile 1 dakika arasında yapacağınız masaj ile baş ağrısından kısasürede etkili bir şekilde kurtulabilirsiniz.

”Akupressür” adlı baş ağrısından kurtulmanın bilimsel bir yolu var. Akupressür bir çok bilimsel çalışma ile kanıtlanmış etkili bir ağrı kesici masaj türüdür.

Bu uygulama için öncelikle rahat bir yere geçin oturun ve sessiz olmasına özen gösterin. Aşağıda göstereceğimiz noktalara hafif bastırarak dairesel masaj yapınız.

YINTANG NOKTASI

Üçüncü göz olarak adlandırılaniki kaş ile burun köpsünün birleştiği noktada yer alır. Bu Nokta özellikle çok kitap okuyan bilgisayar ve telefona bakanların göz yorgunluğunu almak için çok etkilidir.

ZAN ZHU NOKTALARI

Simetrik olan bu nokta göz keskinliğini ve rahat nefes almanızı sağlar. Yine aynı şekilde pres ve dairesel masaj önerilir.

YINGXIAN NOKTALARI

Bu Noktalar Burun deliklerinin hizasında ve elmacık kemiklerinin hemen altında yer almaktadır. Sinüsleri rahatlatmaya, Baş Ağrısı, Diş Ağrısı ve Stresi azaltmaya olumlu yönde faydası olacaktır.

TIAN ZHU NOKTALARI

Noktalar başın arkasında, ortada, kulak ile omurganın başlangıcı arasında bulunur.

Bu noktalara masaj yapmak, burun tıkanıklığını, gözlerde ve kulaklardaki ağrıyı, şiddetli baş ağrısı ve migreni hafifletmeye yardımcı olur.

HE GU NOKTALARI

Simetrik olarak İşaret parmağı ile Baş parmak arasında olan sıktığınızda ağrı yapan bu noktadır.

Özellikle gerilim tipi sırt, boyun, diş ağrısı ve kalın bağırsağın hareketlerini sağlar.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-health/how-to-get-rid-of-a-headache-in-5-minutes-without-pills-319110/?utm_source=fb_brightside&utm_medium=fb_organic&utm_campaign=fb_gr_5mincrafts

hatunzade

YORUM YAZIN