İncelme Garantili Tok Tutan Mocan Diyeti

Merhaba arkadaşlar yaz ayları geldi ve kış aylarında vücudumuzun ihtiyacından fazla olarak tükettiğimiz gıdlaar vücudumuzda yağ ve kilo olarak yerlerini aldılar. Biz bugünkü yazımızda bu kilolarından rahatsız olanlar için İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Profosör Dr. Ziya Mocan’ın “İncelme garantili” olarak yayınladığı farklı tarzdaki gıdaları severler için 3 grup olarak hazırladığı Diyet listelerini sizlerle paylaşmak istedik.

Dr. Ziya Mocan’ın 3 diyet listesin de de öne çıkan içerisinde vücudumuzun ihtiyacı olan vitaminleri fazlasıyla barından fakat yağ oranı ve şeker olmayan evimizde olan besinlerle uygulayabileceğiniz Listelerdir. Mocan’ın bu 3 listesinden biri mutlaka size hitap edecektir.

Fakat herşey de olduğu gibi bu diyet listesin de de sadakat ön planda olacaktır. Aslında bu diyet listelerinde kişileri doyurucu özelliğe sahip bütün besinler olduğundan Diyet değilde yeme alışkanlığı olarakta algılanabilir.

Mocan’ın 1. İncelme Garantili Diyet Listesi:
SABAH: Çay veya kahve (şekersiz), 1 su bardağı süt (200 ml), 2 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık, domates, iki ince dilim ekmek (kepekli)
 KUŞLUK: 8 adet diyet bisküvi, 1 porsiyon meyve
 ÖĞLE: 100 gram tavuk (ızgara veya haşlanmış), 1 kase yoğurt (kaymaksız, 200 gr), salata (yağsız)
 İKİNDİ: 4 adet grisini, 1 kibrit kutusu beyaz peynir (30 gr)
AKŞAM: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 6 yemek kaşığı makarna.
GECE: 3 porsiyon meyve.

Mocan’ın 2. İncelme Garantili Diyet Listesi:

SABAH: Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık, domates, iki ince dilim ekmek (kepekli)
 KUŞLUK: 4 adet diyet bisküvi, 1 su bardağı süt (200 ml)
 ÖĞLE: 100 gram tavuk (ızgara veya haşlanmış), 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 2 küçük haşlanmış patates
 İKİNDİ: 4 adet grisini, 1 adet karper peynir.
 AKŞAM: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 8 yemek kaşığı makarna.

Mocan’ın Meyve severler için hazırladığı 3. İncelme Garantili Diyet Listesi:

SABAH: Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 ince dilim salam, salatalık, domates 2 ince dilim ekmek (kepekli), 1 su bardağı süt
 ÖĞLE: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 1 porsiyon meyve, 2 ince dilim ekmek (kepekli)
 İKİNDİ: 1 adet tost (yağsız), çay (şekersiz)
AKŞAM: 100 gram kırmızı et (ızgara veya haşlanmış), 1 kase yoğurt (kaymaksız 200 gram), salata (yağsız), 6 yemek kaşığı makarna
GECE: 4 porsiyon meyveinceltmegarantili-tok-tutan-diyet

hatunzade

YORUM YAZIN