Işıl Yücesoy 40 yıl

Işıl Yücesoy 40 yıl

Usta sanatçı ve sanat camiasının hocası olan Işıl Yücesoy bugün paylaştığı 40 yıl aradan sonra fotoğrafına beğeniler yağdı.

Unutursam Fısılda”, “Aşk ve Mavi”, “Prensesin Uykusu” ve “Güz Yangını” gibi birçok projede rol alan Işıl Yücesoy (76), nostaljik bir paylaşımda bulundu. Ünlü oyuncu, 40 yıl önce çekilen gençlik fotoğrafını ve şimdiki halini paylaştı.

İKİ KARE ARASI TAM 40 YIL!”

Eski günleri yad eden Yücesoy, gönderisine, “İki kare arası tam 40 yıl… 1981-2021… Fark etmeden benzer pozu vermişim… Ne çok anı, ne çok yaşanmışlık… Her anına bin şükür…” notunu düştü. Takipçileri ise Işıl Yücesoy’a, “Gözler her yaşta 10 numara…” ve “Hiç değişmemişsiniz.” şeklinde yorumlarda bulundu.

IŞIL YÜCESOY KİMDİR?

Ses işi; sinema ve dizi filmi yönetmeni, sinema yönetmeni. 2 Ekim 1945, Kırklareli doğum. Sanatla iç bir ailede geldi. Babası müzik Selahattin Yücesoy, dedesi bestekâr Asım Bey ve halası Türk tiyatrosunun ünlü oyuncularından Muazzez Kurdoğlu’dur. İlk müzik hedefine yönelmesiyle küçük küçük piyano çalmayı öğrenerek başladı. İstanbul’da devam eden ortaokul takımının kaptanlığını yaptı. Liseyi bitirebilirken Rasimpaşa Spor Kulübü tarafından transfer edildi, ancak sanat daha ağır basınca profesyonel spordan vazgeçmek zorunda.

Hacettepe Ankara Devlet Konser Salonu’nda eğitim almak için mezun olduktan sonra 1969 yılında Devlet Tiyatrosu’nda mezun oldu. 6 yıl sonra öldü, öldü. O günlere gelen teklifleri değerlendirerek 1975 yılında eğitim almaya başlamaya başlamaya başladı.

 

hatunzade

YORUM YAZIN