Kabaran Saçlara Ne İyi Gelir?

Çoğunlukla her saç şekli yıkandıktan sonra kabarmaya başlar. Fakat kuru saçlara sahip kişilerin saçları özellikle de saçlarına uygun şampuanla yıkanmadığı zaman aşırı şekilde kabarabilir. Bu saç tipine sahip insanlar yumuşatıcı ve kıvırcıklık giderici serumlar ve kremler kullanarak saçlarınızın kabarıklığını gidermeye çalışıyorlar ama bu ürünlere para ödemeden önce saçlarınızın kabarmasını önlemek için tüm doğal yolları denediğinizden emin olmak isteyebilirsiniz;

Kabaran Saçlara Ne İyi Gelir?

Kabaran Saçlar İçin Şampuanın Önemi

Saçlarınızı nemlendirmek için cildiniz koruyucu yağlar üretir. Saçlarınızı şampuanladığınızda bu yağlarında saçlarınızdan uzaklaştırılmasını sağladığınızdan daha kuru saçlara sahip olursunuz. Eğer saçlarınızı çok sık, aşırı denebilecek fazlalıkta şampuanlıyorsanız saçlarınızın bu yağ ile korunmasına fırsat vermeden saçlarınızı kurutuyorsunuz demektir.

Kuru Saçlar İçin Şampuanlar

Kuru saç tipleri için olan şampuanlar saçınızı temizlerken aynı zamanda nemlendirmeye ve beslemeye odaklanır. Saçlarınızı bu şampuanlarla yıkadığında daha az kabardığına şahit olacaksınız. Çünkü bu şampuanların saçları yumuşatıp düzleştirmek için etkili malzemeler içerdiğini söyleyebiliriz. Ayrıca saçlarınızı yıkadıktan sonra saç nemlendirici ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Soğuk Su İle Saç Durulama

Soğuk su ile yıkamak saç tellerinizin kabarmasını önleyeceği için, saçlarınızı şampuanladıktan sonra dayanabildiğiniz kadar soğuk su ile saçlarınızı durulayarak kuruladığınızda kabarmasını önleyebilirsiniz.

Hızlıca Saçlarınızı Kurutun

Saçlarınızı ne kadar hızlı kurutursanız saç telleriniz o kadar kolay yumuşayacaktır. Saç kurutma makinesi ile tüm saçlarınızın kuruduğuna emin olana kadar vakit geçirmeden kurutun. Yanlız makineyi sıcak konumuna almayın, soğuk veya ılık konumunda kullanın. Aşırı sıcak saçlarınıza zarar verecektir.

Yatmadan Önce Mutlaka Saçlarınızı Kurulayın

Gece uyumadan önce saçlarınızı yıkarsanız kurutup kabartmaya gerek olmadan geniş dişli bir tarakla taraya bilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı aşırı sıkı olmayacak bir şekilde örebilir ve bu şekilde kurumasını sağlayabilirsiniz. Sabah kalkıp örgüleri açtığınızda saçlarınızın kabarmadığını göreceksiniz.

Akın Bolat