Kahreden Olay! Küçük Selin’in Suçu Neydi?

Balıkesir’in ilçesi olan Erdek de gerçekleşen olayda silahlı çatışma sırasında maganda kurşunu ile yaralanan Selin Cebeci (10) hastanedeki 4 günlük yaşam savaşını kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen küçük kızın bağışlanan 6 organı ise sıra bekleyen 6 çocuğa nakledilmek üzere operasyonla alındı

Kurban Bayramı’nın 2. günü kan donduran bir olay yaşandı. İstanbul’dan yaz tatilini geçirmek için Ocaklar’a gelen Serkan ve Sinem Cebeci çifti, 10 yaşındaki kızları Selin Cebeci’yi de yanlarına alarak eğlence mekanına gitti.

Saçmalar Küçük Bedenine Saplandı

Öğrenilen bilgilere göre çıkan tartışma sırasında E.T isimli şüphelinin daha önce tartıştığı E.S.’ye yönelik ateşlediği pompalı tüfekten çıkan saçmalar küçük kızın vücuduna isabet etti. Ağır yaralanan Selin Cebeci, olay yerine gelen 112 ambulansıyla Bandırma Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Küçük Kızın Organları Başkalarına Yaşam Oldu

Küçük kız yoğun bakım ünitesinde 4 gün süren ölüm kalım savaşını dün sabah saatlerinde kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen Selin Cebeci’nin ailesiyle görüşen doktorlar Cebeci Ailesi’ni küçük kızlarının organlarının bağışlaması için ikna etti. Ailenin bağış için onay vermesinin ardından zamana karşı yarış başladı. Sağlık Bakanlığı Ulusal Koordinasyon Merkezi’nin koordinasyonunda küçük kızın organları 6 küçük çocuğun yaşama tutunması için nakil merkezlerinde nakledilmek üzere operasyonla alındı.

14 Gün Önce Doğum Gününü Kutladı

Selin Cebeci’nin kalbi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne, karaciğeri ile her iki böbreği ve korneaları Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne organ sırası bekleyen hasta çocuklara nakledilmek üzere gönderildi. 2 kişinin hayatını kaybedip 13 kişinin yaralandığı ve E.T. isimli şüphelinin tutuklandığı olay ile ilgili tahkikat devam ederken küçük kızın cenazesinin bugün toprağa verileceği öğrenildi. Öte yandan baba Serkan Cebeci’nin kızının ölümünden 14 gün önce doğum günü olduğu öğrenildi.

Akın Bolat