Kahve Telvesinin Mucize Etkileri

Türk kahvesi hepimizin vazgeçilmezi. Baş ağrısını geçiren, midede hazımı kolaylaştıran peki ya bu geleneksel içeceğimizin dibinde kalanlar telvesinin muhteşem faydalarını biliyormusunuz?

KAHVE MASKESİ İLE YÜZÜNÜZ BEBEK GİBİ OLACAK
Kahve telvesini sade olarak yüzünüze uygulayarak 20 dakika bekleterek temizleyiniz  hem yüzünüz deki ölü hücreler gidecek, hem pürüssüz hale gelecek hem de kırışık riskini azaltacaktır.

ÇATLAK VE SELÜLİTİ TEDAVİ EDİYOR
Selülit ve çatlak tedavisi için kahve telvesi ile zeytin veya ceviz yağını krem kıvamına getirerek problemli bölgeye ovarak bir kaç dakika boyunca uygulayınız. Bir kaç uygulama sonrası farkı göreceksiniz. AYrıca buradaki ölü hücreleri temizleyerek hücreleri de canlandıracaktır.

SAÇLARINIZI PARLATACAKTIR

Saçlarınıza yumurta sarısı ile karıştırarak uygulayarak 20 dakika sonra her zamanki  gibi yıkadığınızda hem kepekten arınacak hem daha hızlı uzayacak hem de güçlenecektir. Yıkama suyunuza bir su bardağı sirke de katarsanız saçlarınız inanılmaz şekilde değişecektir.

ELİNİZDEKİ KOKULARI ÇIKACAKTIR

Soğan ve sarımsak doğradıktan sonra elinizdeki kokuları çıkarmak için elinizi ovun ve yıkayın kokunun gittiğini göreceksiniz. Ayrıca Balık gibi kokan yiyecekleri evde pişirdikten sonra tavada kahve telvesini kuru halde yakarsanız kokunun evi terk ettiğini göreceksinizkahvee

hatunzade

YORUM YAZIN