Kalıp Sabunla 5 Dakikada Pırıl Pırıl

Kalıp Sabunla 5 Dakikada Pırıl Pırıl

Kalıp sabunun temizleyici ve dezenfekte edici özelliği yıllardır biliniyor. Yeni zibilyon tane detarjan çıksa da hic biri kalıp sabun kadar temizleniyor malesef.

Bugün koltuklarimizi kalıp sabun ile temizleyeceğiz. Daha omce evde iki tane kucuk cocugum olduğu için sürekli ortu kullandigim halde kalıp sabunla ara ara siliyordum komşumun tavsiyesi ile koltuk temizleyici şirketi cagirdim ve koltuklarını temizlettim ama sonuç hüsran oldu. Kullandiklari kimyasallar koltuk kılıfını hem ağartı hemde parca parca leke olmasını sağladı.

Haydo şimdi başlayalım temizliğe öncelikle malzemelerimizi hazırlayalım. Bir paket karbonat, bir adet kalıp sabun yumuşak bir lif ve kova.

Öncelikle karbonatı koltugumuzun heryerin güzelce döküp elimizle yazdırıyoruz. Bu işlem koltuk üzerinde ki matt, olu deriler ve kokuların gitmesini sağlayacaktır. Isterseniz nemli bir bez ile de yayabilirsiniz.

15 dakika bekledikten sonra süpürge ile karbonatı temizliyoruz.

1 Dakikada tablet deterjan ile bulaşık makinesi temizliğini öğrenmek için buraya Tıklayınız.

KARBONATI temizlerinde sonra kalıp sabunu lifinize güzelce yediriyoruz ve fazla suyunu güzelce sıkıyoruz. Sulu olur çabuk kurumaz ve koku yapabilir. Bol sabunladigimiz ligimizde koltuğun her yerini güzelce yediriyoruz. Daha sonra yine nemli sabunsuz bir bezle duruluyoruz. Bir iki saat içerinde kuruyarak paralayacaktır. herkese kolay gelsin. Yapanlar yorum yaparsa sevinirim.

Koltuklarimizi Kalıp sabun ile Pırıl pırıl yapalım videolu anlatım

Kaynak ; videolu anlatim Hayat ve Eğitim youtube kanalına aittir.

hatunzade

YORUM YAZIN