Kan Grubuna Göre Karakter Analizi Yapın

KAN GRUPLARI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 9 BİLGİ
Yaşam tarzımız ve beslenme ile birlikle kan grubumuzda vücudumuzda önemli bir rol oynar. Her kan grubu kilo kaybı, bazı hastalıklar ve hatta kişiliği etkileyebilir. Dahası, kan gruplarının belirli özelliklerini bilerek beslenmemiz, yaşam tarzımız, yatkın olabileceğimiz hastalıkları hakkında bilgi sahibi olabiliriz.
KAN GRUBU VE BESLENME
A grubunda sebze ağırlıklı beslenmek gerekir, sebze ağırlıklı beslenmek onlar için daha uygundur. 0 grubunda ise et ve balık gibi yüksek protein ağırlıklı beslenmeleri önerilir. B grubu olan kişilerin beyaz etten kaçınıp, kırmızı et yemeleri gerekir. AB grubu ise deniz ürünleri ve yağsız et yemeleri gerekmektedir.
KAN GRUBU VE HASTALIKLAR
Bir kan grubu belirli hastalıklara duyarlı olabilirken diğer kan grupları o hastalığa karsı dirençli olabilir. Bu nedenle kan grubunun duyarlı olduğu hastalıkları öğrenilip bu hastalıklara engel olunabilir.
KAN GRUBU VE KİŞİLİK
Kan grubu 0 olan insanlar yaratıcı, sosyal ve güvenli olarak kabul edilir. A kan grubundan olan insanlar sanatsal fikirli ve güvenilirdir. B ve AB grubundan olan insanlarda özenli ve sorumluluk sahibidir.
KAN GRUBU VE GEBELİK
Kan grubu ile gebe kalma arasında ilişki olduğu kanıtlanmıştır. Araştırmalara göre AB kan grubuna sahip olan kadınlar daha kolay gebe kalır.
KAN GRUBU VE STRES DUYARLILIK
Stres toleransı da kan türüne bağlıdır. A grubu daha fazla stres hormonu üretir. Kolay öfkelenir ve öfkesinin geçmesi zaman alır.
KAN GRUBU VE KİLO
A ve 0 grubunda olan kişiler kiloya karşı daha duyarlılardır.
KAN GRUBU VE EVLİLİK
Evlenmeden önce bazı sağlık kontrollerin yapılması gerekmektedir. Bunlardan önemli sebeplerinden bir tanesi eşlerin kan uyuşmazlığıdır. Eşler arasındaki kan uyuşmazlığı gebelik düşünüldüğünde sorun teşkil etmektedir.
KAN GRUBU VE EGZERSİZ
Bir grup strese daha duyarlı olduğundan stres düzeyi yüksek olan grupların rahatlatıcı sporları yapması tavsiye edilir. B grubu insanların yatkın olduğu sporlarda dağcılık, tenis ve dövüş sporlarıdır.
KAN GRUBU VE ACİL DURUMLAR
Bir saniye sonra başımıza neler geleceğini bilemediğimiz için her zaman çantamızda veya cüzdanımızda kişiler bilgilerimizi ( adımız soyadımız, ev adresi, telefon, vb.) taşımalıyız. Bir kaza olması durumunda acil kan ihtiyacını hemen sağlayabilmek amacıyla kişiler bilgilerimize kan grubumuzu da eklemeliyiz.
Konuşma Sonu

hatunzade

YORUM YAZIN