Kapıcı’nın Ölümü Ortalığı Karıştırdı

Ankara Kızılay’da bir iş merkezinde 30 sene kapıcılık görevi yapan Mehmet Kaşkayanın milyonluk serveti 5 çocuğu arasında Paylaşılamadı.

Kızılay’da 30 yıl Kapıcılık görevi yapan Mehmet Kaşkaya 80 yaşında hayata gözlerini yumdu. Buraya kadar herşey normal gibi duruyordu. Fakat Kaşkaya’nın ölümünden önce  Çankaya’da 8, Pursaklar’da 3 daire 1 arsa, bankada 1 kilo altın ve 700 bin lirası nı ölmeden önce tek kızı olan Gülvade Kaşkaya’nın üzerine yapması diğer 4 oğlu tarafından tepki gördü ve mahkemelik oldular. Bu konunun üzerine açıklama yapan Gülvade Gümüş “Babamı son zamanlarda ben baktım. Hastalığı döneminde yanında sadece ben vardım. Babam kendi rızasıyla bana vermek istedi. Hiçbir zorlama yapmadım” dedi. 4 Erkek kardeşi ise “Babamız son zamanlarında akli dengesini yitirmişti. Kız kardeşimiz de babamızın bu durumundan faydalanarak babamızın mallarına el koydu” açıklamasında bulundular.

Heyet Raporları Kafaları Karıştırdı.

Kaşkaya’nın  “akli dengesinin yerinde olup olmadığına” dair 2’si ölmeden önce, 2’si öldükten sonra hazırlanan 4 farklı rapor ise kafaları karıştırdı. Kaşkaya ölmeden önce Yenimahalle İlçe Devlet Hastanesi’nden 25 Ocak 2013 tarihinde verilen raporda, “akli melekelerini bozacak herhangi bir ruhsal ya da akıl hastalığı bulunmadığı, akli melekelerinin yerinde olduğu”; Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 3 Eylül 2013 heyet raporunda da “Akli dengesinin yerinde olmadığı, akli dengesinin normal bir yaşama izin vermediği, beyanı alınabilecek durumda olmadığı, devamlı koruma ve bakıma muhtaç olduğu” savunuldu.

hatunzade

1 YORUM

  1. Avatar
    Salih bayın

    Kızının ona bakması mirasını ona bagışlama hakkı oluzturmaz. Kişi toplam mal varlıgının ancak %50 sini bagış yapabilir. Diger cocuklrına er hakkını saklamak zorundasır.

YORUM YAZIN