Karbonatın Ayaklarınıza İnanılmaz Mucizesi

Kuru, sert ve çatlamış topuklar özellikle ayakkabılarımızın içinde rahatsız etmektedir. Karbonat ile ayaklarınızı hem yumuşacık hem de rahatlamış olarak ucuz ama çok etkili bir yöntemdir. Özellikle bütün gün ayakta olanlar için bir kurtarıcı niteliğindedir. Aynı zaman da ayaklarınıza pedikür yaparak ölü deriyi kaldırır.

Karbonatın Ayaklarınıza İnanılmaz Mucizesi

3 yemek kaşığı karbonat ile 4-5 litre sıcak suyu bir kap içerisinde karıştırınız. Karbonat eriyince ayaklarınızı içine koyun ve 15-20 dakika kadar bekletin. Çıkarttıktan sonra ise vazelin yada nemlendirici sürerek poşet ile ayaklarınızı sarınız. Ayrıca Nemlendirici yerine Wicks yada soğan koyarsanız iltihabı ve arılarınızı da atmış olursunuz. Özellikle kadınlar da oluşan idrar yolu iltihabı tedavisinde de kalıcı çözüm üretir ve sabah kalktığımızda yumuşacık ve rahatlamış ayaklara sahip olacaksınız.

hatunzade

6 YORUM

 1. Avatar
  faruk hatunoğlu

  karbonatı ben yıllardır kullanıyorum

  • Avatar

   Evet karbonat iyi geliyor soganla ben topuk dikenimi tedavi ettim önemsemediğimiz bazi uygulsmalar cok önem taşıyor dikkate almak gerek tıbbı mudahelesi yok dedi doktor dogal yöntemle tedavi oldum böyle seyleri paylasmak yetmiyo uygulamak gerek kesinlikle

    • Avatar

     Topuk dikeni için sordum biraz hastalıktan ve tedaviden bahsedenisiniz bendede topuk dikeni var ve AYAKTA durunca beni bitiriyor

     • Avatar

      Bu kür için her zaman arpacık soğan tercih etmeniz geremektedir. Fırına atın hafif kokusu çıkana kadar pişsin. Ardından fırından çıkaın ve ikiye bölün. Topuk dikeni olan ayağınıza ki bölgeye konuur ve üzerine streç film gerilir. onunda üzerin çorap giymeniz tavsiye edilir. Bu kürü her zaman sizler de her gece yatarken tekrar edin. Ve sabah uyandığınız zaman önce çorabı sonra streç filmi çıkarın. Ve soğanı koyduğunuz ayağınızı ılık su ve bol su ile yıkayın. Bu kürü sizler de 1 ay boyunca her gece yapmanız sonucunda topuk dikeni iltihabından kurtulmuş olacaksınız. Unutmayın ki sadece kür için arpacık soğan kullanılması gerekmektedir.

      Bunun yanında ek olarak ağrılarınızın geçmesini daha hızlı istiyorsanız Her gün 1 kova ılık suyun içerisine bir çay bardağı kadar kekik atmalısınız. Aynı zamanda ayaklarınızı dinlendirmesi için 1 yemek kaşığı elma sirkesini de attığınız zaman daha da faydalı olacaktır. Topuk dikeni olan ayağınızı kovanın içerisine sokun ve yaklaşık olarak 30 dakika boyunca bekletmelisiniz Ayrıca ardıç tohumu da yemek topuk dikeni ağrılarınızın hafiflemesi konusunda sizlere her zaman için yardımcı olacaktır.

 2. Avatar
  Ayser sögütlü

  Çalış malarinizda Başarı lar kolay gelsin