Karpuz Çekirdeğinin İnanılmaz Faydaları

Karpuz özellikle yaz aylarında ter ve sıcak ile attığımız vücut sularımızı geri kazanabilmemiz için harika bir meyvedir. Her Meyvede olduğu gibi karpuzunda sadece meyvesi değil kabuğundan ve çekirdeğinden de vitamin alabileceğimizi biliyoruz. Ama nasıl?

Karpuz A vitamini (karotenoidler), C vitamini, pantotenik asit, bakır, biyotin, potasyum, B1, B6 vitaminleri ve magnezyum deposudur. Bu Da bizim vücudumuzun psikolojik ve fiziksel olarak dirençli bir şekilde ayakta kalabilmemizi sağlar. Yani bu demek oluyor ki yediğimiz karpuz çekirdekleri çöpe değil vücudumuza vitamin olarak girmelidir. Bu Kürün en önemli püf noktası tamamen iyileşene kadar uygulanması ve 2 gün kullanım sonrası bir gün ara vermektir.

İşte Karpuz Kürünün Yapılışı;

20-30 karpuz çekirdeğini öğütün ve 2 litre suda 15 dakika pişirin. Bu çayı 2 gün için ve sonra 1 gün ara verin.

Bir kaç hafta bu yöntemi uygulayın, ama unutmayın her 2 günden sonra 1 bir gün ara vermeniz çok önemli!

Karpuz çekirdeğinin faydalar

1. Kalp sağlığı

Karpuz çekirdeği kalp için çok önemli olan magnezyum içerir. Ayrıca kan basıncını dengeler ve metabolik fonksiyonları arttırır. Kalp hastalıklarını ve tansiyonu önlemek için karpuz çekirdeklerini daha sık tüketin.

2. Yaşlanma

Antioksidan özelliği ile erken yaşlanmayı önler, cildi güçlendirir ve sağlıklı bir görünüm verir.

3. Akne tedavisi

Bir parça pamuğu karpuz çekirdeklerine batırın ve aknelerin üzerine sürün. Ölü hücreleri ve kiri de söker atar. Karpuz çekirdeği yağı tüm cilt türlerine iyi gelir ve cilt sorunlarının tedavisinde yardımcı olur.

4. Güçlü saçlar

İçerdiği protein ve amino asitleri saçları güçlendirir. Kavrulmuş çekirdekler bakır içerdiği için saçları daha parlak yapar. Saça rengini veren pigment “melanin”dir.

5. Kafa derisi kaşıntısı

Yumuşak yapısı karpuz çekirdeği yağının kolay emilmesini sağlar. Kuruyan ve kaşınan kafa derisini nemlendirmek için her gün kullanabilirsiniz.

6. Zarar görmüş saçlar

Karpuz çekirdeği saçların zarar görmesini engelleyen önemli yağlar içerir.

Daha Fazlası için Videoyu İzleyin:

hatunzade