Karpuz Çekirdeğinin İnanılmaz Faydaları

Karpuz çok kesinlikle çok lezzetli ve serinletici bir meyvedir. Özellikle %92’si su olduğu için böbrekler için ilaçtan daha da etkili ve zararsızdır. Potasyum böbrek taşlarını eiten harika bir etkiye sahiptir. Peki ya Karpuzun çekirdekleri? Karpuzun çöpe attığımız çekirdekleri meyvesinden daha faydalı bir ilaçtır. Bu Yüzden Önümüzde gelen yaz aylarında karpuz çekirdeklerini biriktirmenizi öneririz.

Karpuz Çekirdeğinin İnanılmaz Faydaları

Karpuz çekirdeği mineraller açısından (Fosfor, Demir, Potasyum, Sodyum, Bakır, Manganez, Çinko) Lif oranı açısından (Sindirimi Kolaylaştırır), B vitamini açısından, Bağırsakları arındırır, Temizler, Sarılık, şişme ve iltihap tedavisinde kesin ve kalıcı etkisi vardır.

Karpuz Çekirdeklerini Nasıl Tüketmeliyiz?

Karpuz çekirdeklerini tüketmenin iki yolu vardır birincisi sindirim sistemi açısından ezerek tüketmeliyiz. 1 litre Kaynamış suyun içerisine 2 yemek kaşığı karpuz çekirdeği koyun ve 15 dakika demleyerek çay olarak tüketin. Faydasını göreceksiniz. Özellikle de idrar yolu iltihabı için en etkili yöntemdir.karpuz-cekirdeginin-faydalari

 

hatunzade

YORUM YAZIN