Kars kaybi Sedanur’dan aci haber geldi

Kars’ta kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in öldürüldüğü belirlendi.

Anadolu Ajansı Muhabiri Cüneyt Çelik, NTV canlı yayınında; cesedin bulunduğu nokta ailenin ikamet ettiği yere çok yakın bir yer olmadığını ve Sedanur’un ailesinin şu an bir TV programına katılmak için İstanbul’da olduğunu bildirdi.

9 yaşındaki Sedanur paslı köyüne takin bir yerde taşların altında gömülü halde bulundu.

Kars’ın Kağızman ilçesinde 7 gün önce kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’incenazesi, Paslı köyü yakınlarında üzeri taşlarla örtülü vaziyette bulundu. Sedanur Güzel’in öldürüldüğü belirlendi.

Bir haftadır arama çalışmasını sürdüren ekipler, küçük kızın cenazesini Paslı Köyü yakınlarında buldu. 9 yaşındaki Sedanur’un bulunduğu alan, köye bir kilometre uzaklıkta bulunuyor. Küçük kızın üzeri taşlarla örtülü haldeydi. Paslı Köyü’ndeki arama çalışmalarını 200 kişilik ekip yürütüyordu.

Jandarma, AFAD, UMKE, korucular kadavra arama ve iz takip köpekleriyle 7 gün boyunca arama yaptı. Ancak şimdiye kadar bir ize rastlanmamıştı. Sedanur’un kaybolmasına ilişkin soruşturmada şimdiye kadar 1 kişi tutuklandı. O da komşuları Ertan Bozkurt. Olayla ilgili bir televizyon programına da katılan şüphelinin çelişkili ifadeleri dikkat çekmişti. Açık cezaevinden kaçıp sahte kimlikle dolaştığı ortaya çıkmıştı.

Kars Valisi Rahmi Doğan NTV canlı yayınında konuyla ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Doğan; “Ciddi bir ekip kurmuştuk bugün maalesef acı haber geldi. Gerekli incelemelerden sonra detaylı açıklama yapılacaktır. Ceset köye yakın bir mesafede bulundu. Olayla ilgili tutuklanan komşu Ertan Bozkurt’un geçmişi sağlıklı değil, cinsellikle ilgili önceden işlenmiş suçları var” dedi

Kars kaybi Sedanur'dan aci haber geldi

Etiketler

hatunzade