Kolay Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Stor tüller hem kullanım kolaylığı sağlaması, hem uygun fiyatı hemde modern ve spor görünümü ile bütün evlere tek tek girmeye başladı.

Stor perdelerin en zor kısmı ise temizliği’dir. Temiz kullanılan stor perdeler en az 4-5 yıl kadar hiç temizlenmeden kullanılabilir 5 sene sonrasında temiliği için ister temizlik şirketlerini kullanabilirsiniz. Geniş balkonunuz  veya banyoları olanları için bu pek sorun olmuyor.

Kolay Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Stor perde temizliği için öncelikle kasa kısmını, monte edildiği kornişten çıkarmamız gerekmektedir. Bu işlemin ardından perdeyi, temiz ve düzgün bir zeminin üzerine serelim; perdenin üzerinde kırışıklık olmamasına dikkat edelim.

Bir leğenin içerisinde beyaz sabunlu ve şampuanlı ılık su karışımı hazırlayalım; süngeri hazırladığımız karışıma batırarak iyice sıktıktan sonra silme işlemine başlayalım. Perdemizi süngerle silerken çok fazla bastırmamaya dikkat edip; yumuşak hareketlerle silelim.

Zira çok fazla bastırırsak perde yırtılabilir; iplik kaçırma problemi ortaya çıkabilir. Ön yüzünü temizlediğimiz stor perdemizin diğer yüzünü de benzer şekilde silelim ve yumuşak bir havlu yardımıyla kurulayalım.

hatunzade

YORUM YAZIN