Kolay ve Ucuz Sinek Kovucu Yapımı

Kolay ve Ucuz Sinek Kovucu Yapımı

Önümüz yaz ayı ve sivri sinekler artık evimize bahçemize gelerek bizleri rahatsız etmeye başladı. Hepimiz marketlerdeki kimyasal içerikli sinek kovucuları kullanmaya başlayacağız. Peki bu kimyasallardan sinekler neden kaçar hiç düşündünüz mü? Çünkü sineklerin ön sezileri ortamınızda oluşan zehiri koklar ve uzaklaşır. Yani sineklerin kaçtığı ortama biz kendimizi, çocuğumuzu ve yakınlarımızı maruz bırakıyoruz. Ne yazık ki.

Sinek Kovucu Limon – Karanfil:

Sinekler narenciye kokularını sevmezler ve o ortamdan uzak dururlar. Limon yada Portakalın üzerine Karanfil batırarak onları uzakta tutabilirsiniz. Bu hem Ekonomik hem de pratiktir. Hem de %100 çalışır.

Sinek Kovucu Defne Ve Fesleğen:

Evinize fesleğen yada Defne ekerek sinekleri uzaklaştırabilirsiniz. Onların yaydığı kokular sinekleri uzaklaştırır.

Ev yapımı Sinek kovucu:

Pet şişeyi keserek üst kısmını altın içine geçirin. İçine 1 bardak su 2 tane esmer şeker, 2 kaşık un, ve bir kaşık toz maya koyup bir köşede bırakırsanız sineklerin bunun içine girip kaldığını görebilirsiniz. Bunun video ve resim olarak anlatımı altta mevcuttur.

Ev yapımı Sinek Meyve Suyu ile:

Pet şişeyi kesin ve üst kapağı üstüne kapayın ve içerisine 1 su bardağı meyve suyu ekleyin buda etkili olacaktır.

Not: BU YÖNTEMLERİN HEPSİ DENENMİŞ VE ETKİLİDİR. KENDİNİZİ, ÇOCUĞUNUZU VE SEVDİKLERİNİZİ SİNEKLERDEN VE KİMYASAL SİNEK KOVUCULARIN KORUYUNUZ.

BU GÖNDERİYİ DE PAYLAŞARAK DAHA ÇOK KİŞİYE ULAŞMASINI SAĞLAYINIZ.

 

Son Yorumlar
  1. Yasemin
    • Ali
  2. comyonet

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir