Köpeğe Öyle Bir Şey Yaptı Ki!

Doğançam Mahallesi’nde yaşanan olayda, sokakta yürüyen A.A.Ç., komşularına ait ‘Duman’ isimli köpeğin havlamasına öfkelendi. Evin bahçesindeki köpeğe ve sahibine tepki gösteren A.A.Ç., eve giderek av tüfeğini aldıktan sonra komşusunun evine döndü. A.A.Ç., bahçe kapısından komşusunun köpeğine birkaç el ateş etti. Çeşitli yerlerine saçmalar isabet eden köpek öldü.

Köpek sahibi olan E.Y.’nin şikayeti üzerine olay yerine jandarma ekipleri geldi. Gözaltına alınan A.A.Ç., yaşının küçük olması nedeniyle ceza almadan serbest bırakılırken, tüfeğe el konuldu. Jandarma ekiplerinin incelemesinden sonra E.Y., mahallelinin yardımıyla Duman adlı köpeği kırsal alanda gömdü.

E.Y. yaşadığı olaylar sonrasında yaptığı açıklamada, “Komşumuzun oğlu evimizin önünden geçiyordu. Bu esnada köpeğim kendisine havladı. Çocuk bu duruma sinirlendi. Hem bana hem de köpeğe küfür ederek evine doğru gitti. Bir süre sonra evden aldığı tüfekle bahçemizin kapısına geldi. Tüfeği köpeğe doğrultarak köpeğime ateş etti. Tüfekten çıkan saçmalar köpeğimin sol ön ayağını kopardı, köpeğim ağır yaralandı ve gözlerimin önünde can çekişerek öldü. Onu kurtaramadım. Şikayetçiyim” dedi.

Ömer Faruk Buz

YORUM YAZIN