Kulağınıza Mandal Masajının Mucize Etkileri

Kulağınıza Mandal Masajının Mucize Etkileri

Kulak üzerine refleksoloji noktaları en hassas ve en etkili olanlarıdır. Gün içerisinde aniden ortaya çıkan ağrı ve acıyı bu noktalara doğru temas ederek dindirebilir hatta tamamen kurtulabilirsiniz.

1 – Omuz ve Sırt:

1 Numaralı noktaya bir mandal ile 1 dakika boyunca baskı uygulayın. Omuz ve sırttaki gerginlik ortadan kalkarak gevşeme ve rahatlama olacaktır.

2 – İç Organlar:

Gece yarısı yada hafta sonu iç organlarınız her hangi bir ağrı hissettiğinizde bir sağlık kuruluşuna gidene kadar ağrılardan kurtulmak istiyorsanız. 1 mandal yardımıyla 2 numaralı bölgeye 1 dakika boyunca baskı uygularsanız ağrının azaldığını göreceksiniz.

3 – Eklemler:

Eklem ağrısının yapılabilinecek bir masaj yöntemi yoktur. Mandal masajını kulağınıza uygularsanız. Eklem ağrılarından kurtulmuş olacaksınız.

4 – Boğaz ve Sinüs:

Boğaz ve Sinüzit ağrısı kronikleşmiş ve sık sık tekrarlayan ağrılardandır. Kış aylarında ortaya çıkan bu rahatsızlığı yine aynı tekniği uygulayarak elveda edebilirsiniz.

5 – Sindirim Sistemi:

Sindirim sistemi tüm bedeni etkileyen bir rahatsızlıktır. Kabızlık, Basur, Gaz sorunu gibi problemleriniz varsa bunları 5. noktaya uyguladığınız teknikle kurtulacaksınız.

6 – Baş ve Kalp:

Hiç şüphemiz yoktur ki kalp ve Baş bedenimizin en önemli organlarındandır.  Migren ağrısı gibi durumlarda yada kalbinizde bir rahatsızlık hissediyorsanız bu tekniği uygulayınız.

Not: Bu teknik özellikle japonlar tarafından yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Doktor tedavisine ek olarak daha hızlı iyileşebilmek veya doktora gidene kadar ağrı ve acıyı hafifletmek için kullanılmalıdır.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir