Kulaklı Bere Yapılışı

Hamarat hanımlar Buraya Grubu hünerlerini sergilemeye devam ediyor. Beremiz Bodliva Rosa tarafından örülmüştür.model çok güzel düşmüşltür kendisinine ellerine sağlık diliyorum

Özellikle kız çocukları için mavi ve koyu renkleri de erkek çocuklar için harika olan beremizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

İki Parça olan beremize üç ilmekten başlıyoruz  15 ilmeğe kadar iki taraftan artırıyorsunuz sonra onları şemadaki gibi ilmek atarak birleştiriyorsunuz.

Ve her iki parça 15 ilmeğe ulaşınca boşta olan bir şişe 7 ilmek atıyoruz ve ilk parçamızı da örerek şişimize alıyoruz. Sonra 15 ilmek daha atıyoruz ikinci parçamızı da örerek şişimize geçiriyoruz ve 7 ilmek daha atıp 59 ilmeğe ulaşıyoruz.

Birleşimden sonra 15cm istediğiniz desen model örebilirsiniz (biz 6no Şiş ve kalın iple yaptık siz yapacağınız kişiye göre Ölçün cm olayını) ayarlayabilirsiniz) sonra tepe kesmesi şöyle ilmek sayısını 5 parçaya bölüp hep aynı yerden kesiyorsunuz 59 ilmeğimiz 20 ilmek kalana kadar kesiyoruz ve iğneye geçirip dikiyoruz…

 

hatunzade

YORUM YAZIN