Kuşlar Yuva Yaptı Diye…

ANKARA’da tırının motoruna kuşların yuva yaptığını gören Bahattin Gürses, 6 yavru yumurtadan çıkıp uçana kadar geçen 45 günlük süreçte aracını kullanmadı.Geçimini tırıyla şehirlerarası nakliye yaparak sağlayan 42 yaşındaki Bahattin Gürses, en son sefere ara verip aracını evinin önüne park etti.

Yol sonu bakım yapmak için tırının kupasını kaldıran Gürses, motorun üstüne kuşların yuva yaptığını gördü. Gürses, buradaki 6 yumurtaya zarar vermemek için 45 gün kontağa basmadı.

Edilen bilgilere göre, Gürses’in 15 yıldır taşımacılık yaptığını, ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını söyledi.

Yuvadaki yumurtaları görünce kuşlar hakkında bilgisi olan yakınlarına danıştığını belirten Gürses, “Bana ‘Kuşlar yumurtadan 15 günde çıkar.’ dediler. ‘Bekleyelim bunda da bir hayır vardır, belki Allah bizi büyük bir beladan koruyacaktır.’ diye düşündüm. Önce yavruların yumurtadan çıkmasını, daha sonra uçmasını bekledim.” ifadelerini kullandı.

Yavru kuşların yaklaşık 45 gün sonra yuvadan uçtuğunu dile getiren Gürses, “Kuşlar uçunca dün 1,5 ay aradan sonra tırımı çalıştırdım. Çok mutluyuz, ekmeğimizi kazanmaya başlayacağız.” dedi.

Bu süre zarfında hiç para sıkıntısı çekmediğini belirten Gürses, “Allah bir taraftan nasip verdi. Bağ ve bahçeyle uğraştım. Ailemle çok güzel vakit geçirdim. Mutluyuz ve huzurluyuz, en azından kuşların ölümüne sebep olmadık.” diye konuştu.

Akın Bolat

YORUM YAZIN