Lavaboya Döktüğü Anda Bomba Gibi Patladı

Olay İzzet Baysal Caddesi Ege Çarşısı’nda 45 yaşındaki Selahattin Dinlemez’e ait işyerinde meydana geldi. Nevresim satışı ve dikimi yapan Selahattin Dinlemez, tıkanan lavaboyu açmak için temizlik ürünleri satışı yapılan bir işyerinden toz ve sıvı olmak üzere iki ayrı lavabo acıcı satın aldı.

İddiaya göre, lavaboyu açmak icin önce toz olanı kullanması, açılmadığı takdirde de daha etkili olan sıvı olanı lavaboya dökmesi istenen Selahattin Dinlemez, işyerine gelerek kendisine söyleneni yaptı.

Selahattin Dinlemez toz olan ürünün lavaboyu açmaması üzerine sıvı lavabo açıcıyı dökmesiyle birlikte duman oluştu. Sıcrayan kimyasal madde lavabonun kenarındaki masada oturan Gülseren Dinlemez’in vücuduna sıçradı. Gülseren Dinlemez’in vücudunda yanıklar oluşurken, işyerindeki nevresimler ve yer döşemesinde de delikler meydana geldi.

Yaşanan olayın ardından bir ay hastanede yatan Gülseren Dinlemez’in boynunda, kolunda ve omuzunda oluşan yanıklar tedavi edildi. Gülseren Dinlemez’in bacagından alınan doku parçaları ameliyatla yanan bölgelerine dikildi.

pp

hatunzade