Lavanta Yağı İle Sinek Derdine Son !

Sinek kovucu ürünler kullanarak bu soruna çözüm buluruz. Ancak her zaman doğal ve daha az katkı maddesi içeren ürünlerin kullanımının daha sağlıklı olduğunu söylemekteyiz. Bundan yola çıkarak doğal sinek kovucular hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Doğal sinek kovucular hakkında bilgi vermeye başlamadan önce bir uyarıda bulunmak uygun olur: Burada belirttiğimiz uçucu yağlar doğal olmalarına rağmen, özellikle çocuklar üzerinde kullanırken çok dikkatli olunmalı, çoçukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalı, direkt çocukların ciltlerinde kullanılmamalı, öncelikle yetişkinler üzerinde cildin küçük bir kısmında denenmelidir. Yine bu yağların oda spreyi şeklinde kullanılması en sağlıklı olanıdır. Açık havada ise bulunduğumuz alanın etrafına küçük küçük kaplara bu uçucu yağların karışımlarından koymak etkili olabilir. Uçucu yağlar son derece etkili olduğundan bebek ve hamilelerde kullanılırken çok dikkatli olunmalıdır.

Lavanta Yağı İle Sinek Derdine Son !

İşte Mucizevi Doğal Sinek Kovucu;

Lavanta Yağı

Lavanta yağı hoş kokusuyla pek çok kozmetik ve deterjan karışımlarının içerisine eklenmektedir. Lavanta yağı yapısındaki kimyasal bileşiklerinin içerisinde böcek kovucu etkisi bulunmaktadır. Aldığınız lavanta yağının arkasındaki yazılara iyi bakın kimyasında bulunan cineole maddesi ne kadar çok varsa kullanacağınız yağın böcek kovucu etkisi o kadar fazla olacaktır.

Malzemeler:

  • 100 Ml. Su (Ilık olması daha iyi olacaktır)
  • 2 Kapak Lavanta Yağı

Yapılışı:

Bir kapın içerisine önce 100 Ml Suyu ilave edin daha sonra 2 kapak lavanta yağını dökün ve güzelce karıştırın karıştırdığınız bir püskürtme şişesinin (Bu şişe fısfıs tarzı cam sil şişeleri olabilir)  içerisine dökün ki geceleri püskürterek daha iyi bir çözüm sonucuna ulaşabilin.

Kullanılışı:

Her gece yatmadan önce çevrenize güzelce şişenin içindeki sıvıyı çalkaladıktan sonra 5-6 kez püskürtün sinekler artık asla sizi rahatsız etmeyecektir…

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Akın Bolat