Limon’un Beyazındaki Mucizevi Şifa

Limon harika bir vitamin kaynağı ve sağlık için mucize bir besin. Vücudumuza en uygun içeriğinin yanı sıra tıbbi olarak ta vücudumuzu destekler.

Limonun Beyazı Çok Sağlıklı

Her zaman doktorların belirttiği gibi besinlerin kabuğuna yakın yeri çok faydalı ve vitamin açısından meyvesinden kat kat daha vitaminlidir.

Limonun dış kabuğu ile meyvesi arasında kalan kısım meyvesinden 10 kat daha fazla c vitamin deposu, kan sulandırıcı, enfeksiyon giderici ve anti oksidan bakımından zengindir.

Dişleri Beyazlatır

Limonun beyaz kısmı ile dişlerinizi ovduğunuz takdir de dişlerinizin, diş minesine zarar vermeden kalıcı bir beyazlık sağladığını göreceksiniz.

Limonun Faydaları:

Antibiyotik etkisine sahiptir,

Bağışıklık sistemini güçlendirir,

Bakteri, mantar ve virüsleri yok eder,

Kabızlığa iyi gelir,

Cildin PH dengesini korur,

Karaciğerdeki toksinleri azaltır,

Antioksidandır,

Kanser hücrelerinin oluşumunu engeller,

İshal sonrası vücudun dengesini korur ve hızla iyileştirir,

Kötü kolesterolü azaltır, iyi kolesterolü destekler

İdrar söktürür zararlı maddeleri dışarı attırır,

Kalsiyum ve Demir emilimini artırır. ( Özellikle kansızlık için çok etkilidir)

Nasıl Kullanmalıyız

Yemek yemek sadece karnımızı sağlıksız şeylerle doldurmak değildir. Yemek yemek vücudumuzun ihtiyacı olan besinleri ve vitaminleri yeteri kadar alınmasıdır. Limonda bunların başında gelmektedir. Limonu limonata yaparak, kabuğunu veya meyvesini, suyunu yemeklere, tatlılara ekleyerek, yada limon suyu ile karbonatı karıştırıp daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Ama ne olursa olsun limon ve suyunu masanızdan eksik etmeyiniz.limonun-beyazi

 

hatunzade