Limonun Şaşırtan Faydaları !

Limonun Şaşırtan Faydaları ! – Çayımıza, çorbamıza ve salatalarımıza sıktığımız limon, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, zayıflamaya yardımcı olması, yorgunluğu gidermesi, sindirime yardımcı olması, böbrek taşlarını engellemesi, diş eti problemlerine etkisi gibi birçok özelliği ile sağlımıza inanılmaz faydaları vardır. Geleneksel tıpta Çok eski zamanlardan günümüze kadar kullanılan limon, yüksek miktarda C vitamini içerir.

Siyah noktalar

Yüzünüzde sizi rahatsız eden siyah noktaların üzerine uyumadan önce limon sürün. Sabah uyandığınız zaman yüzünüzü yıkayın ve bir bakmışsınız siyah noktalarınız yok!

Saç rengini açmak

Saç renginizi kimyasal açıcıları kullanmadan da açabilirsiniz. 60 mL limon suyunu 180 mL su ile karıştırıp saçınıza uyguladıktan sonra saçınızı güneşte kurutun.

Kesme tahtasındaki lekeler

Kestiğiniz limonun yarısı ile kesme tahtanızın üzerini ovun. 20 dakika bekledikten sonra lekelerin geçtiğini göreceksiniz.

Çamaşır beyazlatma

Yarım bardak limon suyunu, çamaşır deterjanınıza ekleyerek beyazlığını kaybettiğinden yakındığınız kıyafetleri yıkayın. Böylece kıyafetleriniz daha da beyazlayacak!

Boğaz ağrısı

60 mL limon suyunu, 340 g bal ve 120 mL zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı 5 dakika kadar ısıtın. Isıttığınız bu karışımı karıştırın ve iki saat aralıklarla tüketin.

Kepek

15 mL limon suyu ile ıslak saçınıza masaj yapın. Daha sonra saçınızı şampuanla yıkayın ve 30 mL limon suyu, 480 mL su karışımı ile saçınızı durulayın.

Tabakları parlatın

Limon ve tuz karışımı yardımıyla tabaklarınızı ve paslanmak çelik malzemelerini ovun ve beyazlıklarına şahit olun!

Yemeklerinizi taze tutma

Yemeklerinizin kahverengileşmesini veya cansız görünmesini istemiyorsanız üzerine limon dilimleri koyarak bunu sağlayabilirsiniz.

Eldeki soğan ve sarımsak kokusunu giderme

Eğer ellerinize soğan ve sarımsak gibi kokular sindiyse, elinizi limon suyunun içerisinde bekleterek bu kokulardan kurtulabilirsiniz.

Akın Bolat

YORUM YAZIN