Mandalinanın Beyazındaki 7 Mucize Fayda

Hepimiz mandalinanın bir C vitamini deposu olduğunu biliyoruz. C vitaminin bağışıklık sistemimiz üzerinde, bakteriler ve virüsler üzerindeki etkisi ve metabolizmamız üzerindeki etkisini biliyoruz.

Fakat her meyvede olduğu gibi mandalina da da vitamin yoğunluğu kabuk ve kabuğuna yakın olan bölgelerde yer almaktadır. Turunç ailesinin bir üyesi olan mandalinanın da diğer turunçlar gibi kabuğu biraz acı ve yenmesi zordur. Fakat Kabuk ile meyve arasında yer alan ara bölgede bulunan beyaz kısım kabuktaki gibi vitamin yoğunluğunu var olmaktadır.

İşte Mandalinanın Beyaz Kısmının Faydaları;

1- BRONŞİT; Mandalina solunum yolları ve bronşları açıcı etkiye sahiptir. Hastalığın nuks ettiği ilk dönemde 5-6 mandalina yemek çok faydalı olacaktır.

2-ÖKSÜRÜK; Öksürük vücudun bakterileri dışarıya atma çabaşıdır.  Mandalina vücudun direncini arttırarak öksürüğün kısa sürede geçmesine yardımcı olacaktır.

3- BURUN TIKANIKLIĞI; Tıkanık burun için mandalina kabuğunu sıcak suyun içerisine bırakarak buharını solumak burnunuzu anında açacaktır.

4– SİNDİRİM PROBLEMLERİ; Mandalinanın beyazının en etkili olduğu bölüm bağırsaklardır. Beyaz bölüm harika bir bağırsak çalıştırıcıdır.

5-AYAK MANTARI; Ayak mantarı için ayaklarınızı mandalina kabuğunuzu sürdüğünüzde zaman içerisinde azalarak bittiğini göreceksiniz.

6- YORGUNLUK VE UYKUSUZLUK; Mandalina kokusunu koklayarak rahatlayabilirsiniz.

7- YÜKSEK TANSİYON VE TAŞİKARDİ;

hatunzade