Mandallardan Fotoğraflık Yapılışı

Mandallardan neler yapılmıyor ki artık ; ayna,çerçeve,sandalye,masa,nihale…Şimdi bizim yapacağımız fotoğraflık ama aynı zamanda kapı süsü olarak da kullanılabilir. Yılbaşında birkaç süs daha ekleyerek yılbaşına özel bir kapı süsü haline getirebilirsiniz mesela.

Malzemelerimiz ahşap mandallar, tel elbise askısı, ,istediğiniz renkte bir sprey boya ya da isterseniz evinizde varsa akrilik boya ve fırça ile de tek tek boyayabilirsiniz ama tabi sprey boyaya göre biraz zahmetli olacaktır. Ve son olarak telden geçecek genişlikte boncuklar ve kurdele.

Öncelikle mandalları sprey boya ile boyayıp kurumaya bırakıyoruz. Daha sonra tel elbise askımızı pense yardımıyla ya da elimizle çember haline getiriyoruz. Ardından önce mandal sonra bir boncuk şeklinde takarak çemberi dolduruyoruz. En son üst kısmına kurdelemizi fiyonk yapıp takıyoruz. Kurdele kısmından istediğimiz yere asıp anılarla dolu fotoğraflarımızı mandalların ucuna tutturuyoruz. Bu arada mandalların uç kısımlarını dışa doğru takıyoruz ki fotoğrafları tutturabilelim.

10888752_894570670583131_5553871120296941659_n

hatunzade

YORUM YAZIN