Mide Ağrısını Durdurmak İçin 5 Mucizevi Yöntem

Karın ağrılarınızın çoğu ciddi bir sorun değildir ve hızlı bir şekilde geçer ama karnınızda küçük bir rahatsızlık duyduğunuzda doktorunuza gitmenizi yine de tavsiye ederiz. Fakat doktorunuza gidebilecek süreniz yok ve hızlıca geçirmek isterseniz sizlere çok kolay yöntemlerle ağrılarınızı geçirme şansı vereceğiz

1. Kırmızı biber

Acı biber yemek, karın problemleriniz için çeşitli şekillerde size yardımcı olabilir. Bu doğal bir anestetiktir ve ağrınızı ve rahatsızlığınızı azaltabilir. Ayrıca, kırmızı biber aslında asitliği azaltabilir, peptik ülsere karşı savaşabilir ve bazı bakteri türlerini öldürebilir. Aynı zamanda kırmızı biber yiyecekleri daha verimli bir şekilde sindirmeye yardımcı olur.

Tüketirken onu diğer yiyeceklerle birlikte tüketmeniz gerektiğini unutmayın.

2. Zencefil

Zencefilin mide sağlığımız üzerinde inanılmaz bir etkisi vardır . Aspirin, ibuprofen veya diğer NSAID’ler gibi inflamasyonu azaltır. Daha iyi sindirime yardımcı olan kan dolaşımını teşvik eder. Daha fazla besin almamızı sağlayan sindirim sistemi boyunca yiyecek akışını sorunsuz bir şekilde sağlar.

Aynı zamanda zencefil, gazı önler ve bağırsak yolunun kaslarını rahatlatır, bu da bize mide ağrısından kurtulmamızı sağlar.

3. Nane

Nane, bir mide için ilk savunma hattıdır. Nane özü, karınlarımızı yatıştırmaya yardımcı olan çok güçlü bir spazmdır. Nane sindirim sisteminin bize verebileceği neredeyse her şikayeti düzeltebilir: mide ekşimesi, hazımsızlık, kramp, mide bulantısı, gaz ve hatta irritabl bağırsak sendromu (IBS).

4. Isı

Mide bölgenize uygulanan sıcak kompres, kaslarınızı gevşetebilir ve ağrı , gerginlik ve krampları hafifletebilir . Sıcak su, ısıtmalı elektrikli battaniyeyle doldurulmuş bir şişeyi veya hatta pirinçle dolu bir çorabın tadını çıkarabilirsiniz. Rahatlamak için birkaç dakika midenizin üzerine koyun.

5. Soda

Soda suda sodyum bikarbonat hazımsızlık üzerinde 2 şekilde çalışır. Mide ekşimesini tedavi etmenin bir yolu olan mide asidinin nötralize edilmesine yardımcı olur. Ve ikincisi, karbondioksit gazı, mide içindeki baskıyı ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilecek geğirmeyi teşvik eder.

Akın Bolat