Minik Leyla’nın ölümüyle ilgili kahreden detaylar

Ağrı’da, geçen yıl kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in ölümüyle ilgili hazırlanan iddianamede çarpıcı detaylara yer verildi.

Konuyla ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı konuyla ilgili açıklama yapan UCIM Gebel başkan danışmanı Ayşegül Aydoğan ‘Bugün şok edici bir evraka ulaştık Leyla kızımızın üzülerek cinsel istismara maruz kaldığını açık bir şekilde söyleyebiliriz ‘ dedi.

Raporda, ‘Necrobia rufipes’ türünün ceset üzerinde bulunuşu, bu ölüm olayının hesaplanan 33 saatten daha fazla bir süre olduğu sonucunu göstermektedir.

Rapora göre bu ölüm olayında “kişinin en az 6-7 gün önce ölmüş veya öldürülmüş olduğu, böceklerin cesede ilgisinin az olmasının nedeninin ise bir süre soğuk bir ortamda tutulması ve sonrasında suya atılması sonucu olduğu kanaatinin oluştuğunun, bu verilere göre bu ölüm olayının 26-27 Haziran tarihlerinden önce gerçekleşmiş olduğu düşünülmektedir” denildi.

İddianamede, şüphelilerin Leyla’yı öldürüldükten sonra cesedini bir süre soğuk bir odada sakladıklarını, küçük Leyla’nın ailesinde ve yakın çevresinde kaçırılmadı izlenimi yaratmak ve delilleri yok etmek için üzerinden çıkardıkları kıyafetlerini ve cesedini Bezirhane köyüne yaklaşık 2,5 km mesafede bulunan dere yatağı ve civarına attıkları belirtildi.

Tüm Sanıklar Tahliye Edildi

4 yaşındaki Leyla Aydemir davasında tutuksuz yargılanan amca ve 7 akrabası tahliye oldu. 

Akın Bolat

YORUM YAZIN