Mucize Bitkiyi Kolunuza Bağlarsanız

Muhtemelen bu otu yol kenarlarında bol miktarda görmüşsünüzdür. Fotoğrafa tekrar yakından bakın ve mutlaka tanıyacaksınız. Bizim bölgemizde “Labada” denilen başka bölgelerde ise “Pazı” “Çil” olarak geçen bu ot harika bir şifa kaynağıdır.

Buna Sadece bir ot olarak bakanlar sağlık için süper güçleri olan bir şifa deposu olduğunu okuduğunda fikri değişecektir.

1. İyileştirici Burkulmalar,  yaralar, enfeksiyonlar ve böcek sokması (temizlendikten sonra) yaprakları çiğneyerek üzerine bastırın söyledi. Vücudunuzun kendi yararlı maddelerin asimile etmek için çiğnediğinizde bu rahatsızlık ve ağrıları ortadan kalkacaktır.

2. Anti-Zehir:  Kedi Köpek ısırmalarında yada  Orman gezisinde bir yılan ya da örümcek ısırdığında bir doktor bulmak Zor olabilir. Bu ottan bir parça ısırdığınızda hastane  yolunda giderken zehir ve mikrop etkisi mucize gibi ortadan kalkacaktır.

3. Vitamin ve Mineraller: Bu otta her zaman ihtiyaç duyulan demir ve vücudunuz için daha iyi vitamin, minerallerin her türlü vardır. Yemek için en iyi ot olan marul gibi, fakat daha lezzetli ve sağlıklıdır.

Bu Yaprağı yemeklerde Kullananlarda İse Şu faydaları Oluşur;

  • şeker hastalığı iyileştirir

– Hemoroid rahatlatır

– Sindirim sisteminin herhangi bir hastalık olan bölgeye Yardım eder.

– mesane problemleri giderir

– Böbrek problemleri azaltır

  • Kolestrolü düzenlerbu-bitkiyi-kolunuza

hatunzade

YORUM YAZIN