Muge Anli – Sati Ermis kimin Yaninda Bulundu?

Zonguldak’ta yaşayan 6 çocuk annesi Satı Ermiş Ankara’nın Beypazarı ilçesinden kayboldu ve 41 gündür haber alınamıyor. Satı Ermiş’in son görüştüğü kişiler olan Feyat Araz ve Mustafa Başkır’da en büyük şüpheli.

23 Ağustos’ta beri kendisinden haber alınamayan 52 yaşındaki 6 çocuk annesi Satı Ermiş’in kaybı ile ilgili çember giderek daralmaya başladı. Telefonu son kez İnönü vadisinden sinyal veren 52 yaşındaki kadının 23 Ağustos’ta izlediği güzergah adım adım ortaya çıktı.

Dün ve daha önce Müge Anlı canlı yayına bağlanan izleyicilerden bir çok iddialar gündeme geldi. En büyük iddia da Mustafa Başkır’ın Satı hanımı durakta alıp evine götürdüğü yönünde geldi. Programa katılan bir başka izleyicide şunları söyledi: “İnözü Vadisi’nde Mustafa Başkır’ın bir ağılları var. Bunlar büyük ihtimalle oraya gitmişlerdir diye düşünüyorum. Zaten Mustafa Başkır’ın evinin arkasından 1-2 km sonra İnözü. Onun evine çok yakın orası.”

Satı hanımın son günü olan 23 Ağustos’ta başka olağan dışı olaylarda yaşandı. Mustafa Başkır’ın bulunduğu İnözü vadisinde büyük bir yangın çıkmıştı. İddialara göre Mustafa bey Mehmet Akçay adındaki komşusunu arıyor ve “Benim tarlada yangın çıktı sizin tarlaya doğru geliyor” dedi. Ayrıca Mustafa Başkır’ın ahıllarının çıkan yangına çok yakın olduğu bir bölgede çıkması da diğer şüphe çeken bir unsur.

Bütün bu bilgiler ışığında Satı Ermiş’in kaybı ile ilgili olarak Mustafa Başkır bir numaralı şüpheli durumuna düştü. Otaya çıkan iddialar ve şüpheler ışığında savcı düğmeye bastı ve sabah saatlerinde Mustafa Başkır’ın evinde ve yakılan alanda aranma kararı verdi. Şu an ise jandarmanın arama çalışmaları devam ediyor.

hatunzade

YORUM YAZIN