Murat Özdemir Gözaltına Alındı!

TV8 kanalında yayınlanan master Chef isimli yemek yarışmasında kendini hırçın tavırlarıyla tanıtan ve bu programdan diskalifiye olan Murat Özdemir, bu akşam saatlerinde kendi evinde beslediği papağanına uyguladığı işkence görüntülerinden dolayı tutuklanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye Beşiktaş emniyet ekipleri tarafından, çok sayıda ihbar gelmesi üzerine sosyal medyada papağanına yaptığı işkence görüntülerini sosyal medyada paylaşma gerekçesiyle gözaltına alındı.

Murat Özdemir’in evinde bulunan ve işkenceye uğrayan papağan ise emniyet ekipleri tarafından alınarak İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Olayla ilgili üzüntüsünü dile getiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li açıklamada bulunarak “Toplumda infial uyandıran ve vicdanlarımızı derinden sarsan videoyu üzüntüyle izledim. İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de Bakanlık olarak girişimlere başladık” dedi.

hatunzade