Nasırdan Bir Gecede Kurtulma Yöntemleri

Genellikle yaptığımız ayakkabı tercihleri, iş hayatımızda veya normal yaşantımızda çok uzun müddet ayakta durmak, dinlenmemize vakit ayıramamak gibi etkiler nasıra yol açabilir.Peki akıllarda tek bir soru bu nasırlardan nasıl kurtulabiliriz?

Nasırlar genellikle vücudumuzda ve en çok bölge olarak kendini ayaklarımızda gösterir.Mesela topuklarda,ayak tabanlarımızda,parmaklar ve parmak eklemlerinde sık sık karşılaşırız.Gözle görülen etkileri daha az acı verse de, piramitsel bir biçimde büyüyen bu doku hastalığı ilerleyen zamanlarda yaşamımızda daha olumsuz etkiler bırakacaktır.

Oluşan nasırların tedavisinde beslenme tekniği pek kullanılmasa da yine de uzmanlar tarafından vitamin ve minerallerin ihmal edilmeyerek bol sebze ve meyve yenilmesi ,tansiyonu artıracak gıdaların tüketilmemesi tavsiye edilir.

Ayaklarımızı her gün bol suyla güzelce ve ovalayarak yıkamalıyız buna ek olarak talk pudrası sürmekte nasırlardan kurtulmamıza yardımcı bir etken olabilecek durumdadır.Nasırlar için dar ayakkabılar ve yüksek topuklu ayakkabılarda giymek ayak ve nasır basınçlarına yol açar, bundan dolayı ayaklarımızda nasırlar oluşabilir.

Nasırların bir oluşum sebebi daha ise giydiğimiz çoraplardır. Nasırlarda doğru çorap tercihi de önemli bir etkendir. Pamuklu ve fazla sıkmayan çorapları tercih etmeliyiz ve giydiğimiz çorapları her gün değiştirmeliyiz. Ayaklarımızı çalışma sonrası yıkanırken bir ponza taşı veya ayak törpüsü ile güzelce temizlersek nasırların oluşma ihtimali çok yüksek bir derece düşer.Ponza ve törpü uygulamasından sonra oksijenli bir madde ile ayaklarımızı yıkamalıyız.

NASIRLAR İÇİN EN ÖNEMLİ TEDAVİLERİMİZ 

İncir Tedavisi İle Nasırlarımıza ElvedaNasırdan Bir Gecede Kurtulma Yöntemleri

Bu tedavide kullanacağımız incirin olgunlaşmamış olması gerekiyor. Nasır için incirlerin suyunu sıkın ve 3 gün boyunca nasırlı bölgeye sürün. Üçüncü günün sonunda tedavinizi sonlandırabiliriniz.Ve üçüncü günün sonundaki büyük değişime bir bakın fark edilecek cinsten nasırlarınız yok olacaktır.Bu yöntemle nasır için ameliyat masasına yatmanıza gerek kalmadığını göreceksiniz.

hatunzade