Nusret Memleketini Ziyaret Ederek, Cami Yaptırdı.

Son yılların ülkemizde en çok parlayan isimlerinden olan ve kendine yarattığı “Saltbea” hareketiyle dünya çapında bir ün yapan Nusret kendi köyünü ziyaret etti.

9 yaşında kasap olarak iş hayatına atılan ve şu anda yurtdışı da dahil olmak üzere bir çok ülkede restorantların sahibi olan Saltbea hareketiyle fenomen olan Nusret Gökçe Doğup büyüdüğü toprakları ziyaret etti.

PAÇALARI SIVADI DEREYE GİRDİ

Nusret Gökçe doğu büyüdüğü memleketi olan Erzurum Şenkaya’yı ziyaret etti. Köyünde ziyaretlerde bulunan ailesi, akrabaları ve tanıdıklarıyla hasret giderdi. Ziyareti esnasında Nusret paçalarını sıvayarak buz gibi havaya aldırış etmeden köyünün deresine girdi. Bu anları da kaydeden Nusret sosyal medya hesaplarından “Su çivi gibi Artık bu sene hasta olmayız” notuyla takipçileri ile bu anlarını paylaştı.

Köyüne Cami Yaptırdı

Aynı zamanda Köyüne bir camii ve Medrese yaptıran Nusret burada eğitim gören öğrencileri de unutmadı. Buradaki öğrencilerle sohbet ederek öğrencilerin kendisinden isteklerini tek tek not ederek gerçekleştirme sözü verdi. Öğrenciler tarafından sevinçle karşılanan Nusret’e teşekkür eden çocuklar “Bu medreseyi bize Nusret abi yaptırdı. Artık onun sayesinde daha rahat ders çalışabiliyoruz ona çok teşekkür ederiz” dediler.

 

hatunzade

YORUM YAZIN