Öğretmeni Tarafından Darp Edilen Elif Okula Gitmek İstemiyor

Elazığ’ın Ağın ilçesinde 4. sınıf öğrencisi olan Elif ezber yapamadığı gerekçe gösterilerek Öğretmeni tarafından dövüldü. Eşi Kaymakam olan Öğretmen Elif’i ellerine sopa ile dövdüğü belirtildi.

Elleri MOSMOR Olmuştu

Okul çıkışı evine giden Elif Annesne olanları anlattı ellerinde çizikler gören anne öğretmeninin mutlaka bir bildiği vardır dedi. Bunun üzerine tuvalete giden Elif uzunca bir zamanla Tuvaletten çıkmayınca annesi yanına gitti. Annesi nerede kaldın sorusunun cevabı fermuarımı çekemiyorum dedi. Annesi o anda Elif’in ellerinin şiştiğini ve mosmor olduğunu görünce resmen şoka uğradı ve öğretmeni aradı. Öğretmen hanım bütün sınıfı dövdüğünü ve Elif’in hassas olduğunu belirtti.

Rapor Verilmedi

Kızlarını sağlık ocağına götüren aile malesef ilçede ki sağlık ocağından rapor alamayınca Malatya’nın Arapgir İlçesi’ne sevk edildi. Arapgir Devlet Hastanesi’nde röntgeni çekilen Elif  ile ilgili Doktor tarafından hazırlanan raporda, “9 yaşındaki çocuk elde şişlik, bir parmakta hafif hareket kısıtlığı ve ağrı şikayetiyle başvurdu. Direkt grafi istendi. BTM ile giderilir. Durum bildirir kati hekim raporudur” yazılı olduğu görüldü. Aile bu raporla Valiliğe şikayetçi oldu ve öğretmen 13 gün okuldan uzaklaştırıldı.

OKULA GİTMEK İSTEMİYOR

Bir kızımızın okuyabilmesi için elinden geleni yapan aileler olarak malesef bir kızımızı da bencil bir öğretmen’e kurban ettik. Malesef Elif artık okula gitmek istemiyor. Bu konu ile ilgili psikolojik destek almaktadır. elif

hatunzade

YORUM YAZIN