Ölüme Götüren 3 Kötü Alışkanlık

Yavaşça Bizi Öldüren 3 Alışkanlık

Bazı bilmeyerek yaptığımız alışkanlıklarımız doğrudan beynimizi tehdit ediyor. Özellikle yaşlanmayla beraber gelen beyin hastalıklarından korunmak için bu hataları tekrarlamaktan uzak durmak gerekiyor…

Yaşlanmakla birlikte tüm organlarımız gibi elbette beynimizde son derece fazla zarar görüyor ve yıpranıyor. Damar tıkanmaları gibi gelen sorunlar beyinde kireçlenme yapabiliyor. Neredeyse belirli bir yaşa gelen tüm yaşlıların  bu kirençlenmeler sorunu oluyor. Özellikle yaşlılıkta beyin hastalığı olarak bilinen parkinson ve alzehimer gibi hastalıkları önlemek için beynimize şimdiden çok iyi ve sağlıklı bakmamız gerekiyor…

Beynimizi Son Derecede Etkileyen Hatalarımız;

Sabahları Kahvaltı Etmemek: Kahvaltı günün en önemli öğünü olduğun hepimiz biliriz. Kan şekeri azaltmak isteyen hastalarda dahil olmak üzere birçok insan bunu bilebiliyor.  Ancak, geceden yenilen yemekten sonra kahvaltıyı atlamak beyin için gerçekten çok hasar veriyor ve yeterli besinlerin sağlanmasını engelliyor. Bu şekilde beyin fonksiyonlarının bozulmasına neden olabilir.

Uzun Süre Uyumamak: Uzun süre uyumamak beyin hücrelerine hasar vererek beyin hücrelerinin ölümünü çok hızlandırıyor. Uyku ve stres gün boyunca uygun dinlenme ve onarımlı ve sağlıklı bir vücut sağlar. Bu nedenle, uyku her zaman önceliklerimizin arasında olmalıdır.

Sigara Tüketimi: Sigara içmek vücudumuz için gerçekten en zararlı alışkanlıklardan biridir ve diğer tüm yan etkilere rağmen Alzheimer hastalığı gibi erken bunama hastalıkların yanı sıra “çoklu beyin küçülmesine” neden olur.

hatunzade