Organlari iflas Etmek Uzere olan Serengil

Organlari iflas Etmek Uzere olan Serengil

Unlu sunucu Seren Serengil, zayıflama uğruna geçirdiği ameliyatlar sonrası sağlık sorunları yaşamaya devam ediyor. 43,5 kiloya düşen Seren Serengil tekrar hastaneye yatırıldı. Serengil’in karaciğer ve pankreas organlarının iflas etmek üzere olduğu öğrenildi.

ORGANLARIM KÖTÜ DURUMDA”

Serengil, “Hastaneye yatırılmam ve damardan beslenme sürecimi gözlem altında sürdürmem söylendi. Çünkü ağızdan aldığım ne bir ilaç ne de bir besin emilim olmadığı için artık vücuduma yaramıyor. Organlarım kötü durumda. Ameliyat olana kadar damardan beslenmeye devam edeceğim. Dün gece nefes alamadım, gece uykumdan uyandım ama bugün daha iyiyim. Dualarınız için teşekkür ederim. Aldığım serum kadar iyi hissettiriyor” dedi.

“İFLAS BOYUTUNDA”

Seren Serengil’in sevgilisi Mustafa Tohma da “Pankreas ve karaciğer iflas boyutunda. Kemik erimesi başladı. 4 cm boyu kısaldı” açıklamasında bulundu.

Seren Serengil sağlık durumu ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada; “Merak etmişsiniz iyiyim… aslında hastaneye yatırılmam damardan beslenme sürecimi gözlem altında sürdürmem söylendi.

Ama ben sadece sabahları doktor gözetimi ve eşliğinde sadece yayın için saat izin alabildim ama sonrası serumumu almak zorundayım çünkü ağızdan aldığım ne bir ilaç ne de bir besin emilim olmadığı için artık vücuduma yaramıyor organlarım kötü durumda…

Ameliyat olana kadar damardan beslenmeye devam edeceğim ki vücut ameliyatı kaldırsın dün gece nefes alamadım gece uykumdan uyandım ama bugün daha iyiyim tek tek cevap veremedim durumum şimdilik bu dualarınız için iyi dilekleriniz için o kadar teşekkür ederim ki aldığım serum kadar iyi hissettiriyor insan böyle durumdayken daha çok sarıp sarmalanmak istiyor. İyi ki varsınız” dedi.

Bu açıklamanın ardından Flash Tv’de yer alan Al Sana Haber programında Seren Serengil’in sağlık durumu gündeme geldi.

Programda; Seyhan Soylu: “Damardan besleniyormuş yediğini de hazmetmiyormuş” dedi. Daha sonra Seren Serengil canlı yayına bağlanarak şu açıklamayı yaptı, “Benim ameliyatım çok ciddiymiş, ameliyat olmam çok sıkıntılı.

Hiçbir organım düzgü çalışmıyor. Damarlarım serum takılmaktan karaciğer pankreas yetmezliği başladı” ifadeleri kullandı.

Seren Serengil’in sevgilisi Mustafa Tohma ise “Pankreas ve karaciğer iflas boyutunda. Kemik erimesi başladı. 4 cm boyu kısaldı.” dedi.

DAMPİNG SENDROMU NEDİR?

Gastrektomi sonrasında yani mide küçültme ameliyatlarının sonrasında hastalarda sıklıkla gözlemlenen bir sağlık problemidir.

Özofagus cerrahisi geçirmiş olan kişilerde de gözlemlenebilmektedir. Dumping sendromu, tüketilen besinlerin sindirilmeden hızlı bir şekilde ince bağırsağa ulaşması sebebi ile oluşmaktadır.

 

hatunzade

YORUM YAZIN