Örgü Saç Bandı Yapılışı

boyunlukKızlar bu gördüğün örgü harika bir şey daha önce tek parçadan örülen modelini paylaşmıştık. bu ama öncellikle düz parça olduğu için özellikle yumuşak yün ile örüldüğü zaman harika olur diye düşünüyorum.

İki Renkli Örgü Saç Bandı Yapılışı:

5 numaralı şişle yapılan örgümüzde orta kalınlıkta ip kullanıyoruz. Öncellikle 20 ilmek 3 diş Haraşo sırası örüyoruz ve 4 ilmek haraşo örüyoruz ve 4 ilmeği kesiyoruz, 4 ilmek haraşo örüyoruz 4 ilmek kesiyoruz, 4 ilmek haraşo örerek sırayı tamamlıyoruz. ve dönüş sırasında yine haraşoyu haraşo örüyoruz kestiğimiz yerlerde üstten şişe 4 ilmek sararak örneği tamamlıyoruz. 6 diş haraşo ördükten sonra yine aynı işlemi yapıyoruz. üste doğru 17 tane olduğunda yada başınıza göre ayarlayabilir bitirebilirsiniz.

Arasından geçireceği parçayı 10 ilmek bir tarafı sadece düz diğer tarafı ter olacak şekilde 2 metre kadar örüyoruz. bu şekilde yapmamız gerekiyor ki içine doğru kıvrılsın.

bunun bir parçasını ilk deliğe iğneyle dikiyoruz ve ikiye katlıyoruz. ve birbirinin içerisinden geçiriyoruz. son sırasını yine iğne ile başlıyoruz.

hatunzade

YORUM YAZIN