Origami Kağıt Gül Yapılışı Video

orri-gami-kagit-gul-yapimiKırmızı kartonumuz 20*20 cm boyutunda kesiyoruz ve tam ortadan ikiye katlıyoruz ve katlama yerlerinden sıkıca geçiyoruz.

Kıvırdığımız parçayı açıp aynı eksende ikiye katladığımız parçaları tekrar ikiye katlıyoruz ve 4 sütunumuz oluyor. Ve aynı şekilde katlayarak tekrar ikiye katlıyoruz 8 sütun elde ediyoruz.

Ve aynı işlemi şimdi diğer kenar için uyguluyoruz ve her iki tarafta 8 e katlanmış oluyor.

Bir sütun dışarıda kalacak şekilde ikiye katlıyoruz parçamızı. Bir sütun katladığımız yerde kalacak şekilde geriye doğru katlama yapıyoruz ve en sağdaki satır dışarıda kalacak şekilde diğer taraftan da ikiye katlıyoruz.

Ve bu sefer dışarıda kalan satırı tersi yönünde katlamada içeri bir satır kalacak şekilde katlıyoruz.

Sütunların dışta kaldığı kısımda bir kare kalacak şekilde çapraz katlama yapıyoruz.

Parçamızı saat yönünde çevirerek aynı işlemi burada yapıyoruz.yine saat yönünde çevirip aynı işlemleri her yüzey için uyguluyoruz.

Ve katlama işlemlerimiz tamamlanıyor bun işlemden sonrasını videodan yardım alarak devam etmemiz gerekiyor. Gerçekten güzel bir model herkes kolay gelsin.

Yaprak Kısmı için 4*4 cm boyutunda yeşil kağıdımızı alıyoruz.

Ve çapraz ikiye katlıyoruz ve ikiye katladığımız kanatları da dışa doğru katlıyoruz. Uçlarını aynı şekilde tekrar kıvırıp kuyruk kısmınıda içe doğru katlıyoruz. Kuyruğu daha sonra ikiye ve bir daha dışa doğru ikiye katlıyoruz.

Ve en dıştakiler katlı kalacak şekilde açıyoruz ve yaprağımız hazır.

Sapı için 4*16 cm yeşil kağıdımızı alıyoruz. Çapraz köşeden parmaklarımızla yuvarlayarak katlıyoruz. Yarısına geldiğimizde yaprağı sivri köşeden içine tutturuyoruz.

Ve gülün gövdesine alt kısımdan delerek monte ediyoruz.

 

hatunzade