Oyun Parkında Çocuklarımızı Bekleyen Büyük Tehlike

Şehir hayatı malesef çocukları 4 duvar arasına hapsetmektedir. Çocukları kendi yaşıtlarıyla birlikte eğlenmeleri için götürdüğümüz oyun parklarında hiç beklemediğimiz büyük bir tehlikeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Annesi 27 aylık bebeğini oyun parkına bıraktı kendisi de park kapısının önünde çocuğunu beklemeye başladı. Çocuk kaydırağa doğru yöneldi üst katta kayma alanına çıktığında malesef annesi tarafından görünmeyen bölümde çocuğun kaymasını bekleyen anne 5 dakika boyunca çocuğu kaymayınca yetkiliye bu durumu iletti gözün görmediği bu kısmı ulaşmak için yetkili yukarıya çıktı.
Gördükleri Karşısında Şok Oldular
Yetki yukarı çıktığında gördüğü karşısında şok oldu. 27 Aylık bebeğin yanında 4 yaşındaki çocuğun onu ısırdığını gördü hemen müdehale ederek bebeği alıp aşağıya indi. Annesi Bebeğini gördüğünde gördüklerine inanamadı bebeğin tam 15 yeri ısırılmıştı. Yetkili bu durumu diğer çocuğun yaptığını söyledi. Diğer çocuğun ailesi bu duruma karşı çıktı.
Oyun parkına hem ambulans hem de emniyet görevlileri çağrıldı. Birlikte hastaneye ve emniyete götürülen çocuklar’ın hastanede yapılan testlerde 4 yaşındaki çocuğun ısırıldığını kanıtladı. Ve Bu çocuğun psikolojik tedavi alması yönünde açıklamada bulundu.


Uzmanlar Uyardı
Uzmanlar Oyun Parkları Konusunda Ebeveynleri Uyararak Bu Parklarda Gözlerden Uzak Olan Bölümler olduğu ve Ailelerin bu konuda dikkatli olması gerektiğini ve aynı yaş grubu içerisinde oyun parkı alanları tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

hatunzade

YORUM YAZIN