Özgecan Olayında Şok İddia

10348453_10152624420575785_142524672916654971_n3 Önce ailesi tarafından kayıp olarak aranan Özgecan Arslanın malesef cansız bedeni bulunmuştu.

Mersin ili Tarsus ilçesine bağlı emniyet ekiplerinin titizlikle yaptığı araştırmanın ardından Özgecan Aslan cinayetinin 3 zanlısı Yakalandı.

Ve zanlıların ifadelerine göre arama yapan emniyet ekipleri ÖZGECAN’ımızın cansız bedenine ulaşıldı.

3 gün önce evine dönmek üzere bindiği minibüs’ün şoförü ( bir kız çocuk babası) tarafından minibüste kimse kalmadığı için Özgecan’dan yararlanabilmek için yolu değiştirdiğini fark eden kızımız üzerinde bulunan biber gazını şoföre sıkması üzerine bıçaklanmış. Daha sonra boynu kesilmiş ve yakılarak ıssız bir yere atılmıştı.

CİNAYET ZANLISI İTİRAF ETTİ

Cinayet zanlısı yalnız görünce aklına geldi , ıssız bir yere götürmek istedim olaylar yaşandı. Daha sonra babasını ve arkadaşımı yardıma çağırdım dedi. Yakalanan katil zanlısının yüzünde Özgecan’a ait tırnak izleri olduğu görünüyordu.

TECAVÜZ İDDİASI

Tüm Türkiye’yi kahreden ‘Özgecan’ın yakılarak öldürülmesi” olayında, özellikle sosyal medya başta olmak üzere kadın haklarını ve kadın cinayetlerini durdurmayı hedef alan sivil toplum örgütleri ve toplulukların açıklamalarında, Özgecan’ın yakılarak öldürülmesi öncesinde ‘tecavüze uğradığı’na ilişkin iddialar yer alıyor.

Bu iddia kadın erkek olarak tüm ülkemizi derinden sarsarak insani duygularımızın yok olmaya başladığını ortaya koymaktadır. Bu tür sapık duygular içindeki hasta ruhların tedavi edilerek toplumumuzun evlatlarımızın korunması için çalışmalar yapılmasını istiyoruz.

hatunzade

YORUM YAZIN