Partilerin Plastik Bayrak Asmaları Yasaklansın..

Mecliste marketlerden alınan ve eşyalarımızı taşımak için kullandığımız poşetlerin çevre kirlettiği iddiası ile 25 kuruş gibi bir rakamla satılacağı yasanın kabul etmesinin ardından sosyal medyada Yaklaşan seçimlerde kullanılan bayrakların da plastik olmaması gerektiği konusunda yapılan gönderi paylaşım rekoru kırdı.

Kanuna göre market poşetleri çevreyi kirlettiği gerekçesiyle 25 kuruş ödenerek satın alınabilinecek. Böylece plastik tasaarufu yapılacak. Ancak bunu kabul eden mecliste yeni bir seçime hazırlanıyor. Bütün partiler seçim masrafları gerekçesiyle hazineden yardım alıyor. Bu yardımla propoganda yapabilmek için harcamalar yapılarak gereksiz görülen plastik bayraklar tüm sokaklara asılıyor. Seçim sonrası da sokaklarda kalan plastik bayraklar gerçek bir çevre kirliliği ve gereksiz kullanım yapıyor. Bunun önüne geçmek için plastik seçim bayrağı istemiyoruz.

Medyanın özellikle dijital ortamda bu denli güçlenmesi, bu çağ dışı seçim çalışmalarının önüne geçemedi. Artık buna da bir çözüm bulunması gerekiyor, gerekmekte.

hatunzade

YORUM YAZIN