Pekmeze Limon Sıkıp Aç Karınla İnanılmaz Yemenin Faydaları…

Anemi özellikle adet görenlerin kadınların %80 ninin bir dönem başından geçen bir rahatsızlıktır. Tedavi edilmediği sürece çeşitli septonlarla ortaya çıkar ve ilerleyen durumlarda ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir.

Aneminin en belirgin etkileri Halsizlik, yorgunluk, ciltte solgunluk, kalp çarpıntısı, uykusuzluk, dikkat eksikliği, hafıza sorunları, iştahsızlık, nefes darlığı, saç dökülmesi, tırnakların kırılmasıdır. Ben de uzun süre demir eksikliği problemi yaşadım. Çeşitli tedavi edici ilaçlar kullansak ta doğal olmayan kimyasallara kısa sürede vücut içerisinden geri atılmaktadır. Bu durumu doğal üzüm pekmezi ve limon çözmektedir.

Yarım çay bardağı üzüm pekmezinin içerisine yarım limonu sıkın ve bu karışımı tüketin. Demir eksikliği olan çocuklarınıza ise portakal suyunun içerisine pekmez koyarak içirebilirsiniz.

Nasıl İşe Yarıyor: Limon veya portakalın içerisinde bulunan c vitaminin pekmezin içinde bulunan demirin vücut tarafından daha iyi emilmesini ve vücut tarafından etkili kullanılmasını sağlar.

Çay, kahve ve süt ürünleri gibi içecekler ile en az arasında 1 saat olması gerekiyor. Kafein ve kalsiyum içeren gıdalar demirin emilimini azalttığı için uzak durulması gereken besinlerdir.

hatunzade