Portakal Kabuğunun İnanılmaz Faydaları!

Kış aylarının en sevilen meyvelerinden olan portakalın sadece meyvesi değil kendisi kadar kabukları da faydalıdır.

Bu kabukların grip, soğuk algınlığı, kabızlık, hazımızlık gibi rahatsızlıklara, cilt problemlerine, kırışıklığa ve bir çok yararı vardır.

Portakalın C vitamini oranı oldukça fazladır. Bu C vitamini seviyesi de onun faydasını arttırır.

Grip ve Soğuk Algınlığı Tedavisi

Soğuk algınlık grip gibi durumlarda meyvenin kendisini yemeniz oldukça faydalı olacaktır. Ama bunun haricinde kabuğunu da toz halinde tüketirseniz kabuğunda bulunan vitaminleri de almış olursunuz. Bunun haricinde burun tıkanıklığında kabuğu burnunuzun içerisine koyduğunuzda kokusu burnunuzun açılmasını sağlayacaktır.

Cilt Hastalıklarına İyi Gelir

Portakal kabuğundaki antioksidanlar cilt içerisinde serbest radikallerin ciltten uzaklaştırmayı sağlar. Serbest radikaller uzaklaşınca Cilt kırışıkları ortadan kalkar, cilt elastikiyetini arttırır, cilt tonu dengelenir .

Portakal kabuğu maskesi;

Hazırlanışı;

Bal

Portakal kabuğu tozu

Yulaf ezmesi

Bir maske hazırlamak için yeterli bal ile 1 er yemek kaşığı portakal kabuğu tozu ve yulaf ezmesi tozunu karıştırın. Maskeyi yüzünüze ve boyun bölgesine sürün. Daha sonra, 30 dakika süre ile beklemeye bırakın ve soğuk suyla durulayın. En iyi sonuçlar için bu anti-aging yüz maskesini haftada bir defa kullanın
Portakal İle Diş Beyazlatın Portakal kabuğunun iç beyaz kısmını dişlerinize sürün. Bu uygulama diş dibindeki sararmaları ve sigaradan dolayı oluşan sararmaları geçirecektir. Ayrıca bu işlemi sürekli uygulayabilmek için kurutulmuş portakal kabuğunu toz haline getirin. SU ile macun haline gelene kadar karıştırın cam bir kapta muafaza edin günlük olarak kullanın.
Portakal Kabuğunun Daha fazla Faydası için;

hatunzade

YORUM YAZIN