Rabia Koşabilmek için Yardımlarınızı Bekliyor

Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi Hacı Fahri Zümbül Teknik ve Anadolu lisesinde okuyan Rabia Erden doğuştan bir bacağının olmaması sebebiyle sosyal hayatını etkileyen Protez bacağının değişmesi için kendisine yardım elinin uzatılmasını bekliyor.

20 yaşındaki Rabia Erden’in  doğuştan bir ayağı yok ve  5 yıldır protez bacağı ile ayakta duruyor. 10. sınıf aşçılık bölümü öğrencisi olan Erden’in hayali mesleğini yaparak ülkemizi uluslararası platformda temsil etmek. Rabia’nın bir diğer hayali ise herkes gibi koşmak. Genç kızın bu hayalini gerçekleştirebilmesi için ise protez bacağının değişmesi ve 22 bin liraya ihtiyacı var.

Çerkeköy Ekspres haber ile röportaj’da bulunan Erden hayat hikayesini şu cümlelerle Kaydetti.“İlk ameliyatımı hatırlamıyorum. Ailemden duyduğum kadarıyla doğuştan ayağım yoktu. Ve beni ilk kez 4 yaşımda ameliyata almışlar. 15 yaşında bana protez bacak taktılar. Ama rahat edemedim. Çok acıyor. Bana uygun değil. Ve hep önüme daha fazla engel çıkartıyor. Şu an istediğim ayak 22 bin lira. Benim bu parayı çalışarak biriktirmem mümkün değil. Zaten bu halimle çalışamıyorum da. Güzel hayallerim var güzel hedeflerim var. Ama güzel hedeflere, güzel hayallere ulaşmak konusunda bir takım engeller var. Ve benden istenen 22 bin lira. Ben bunu ödeyemem. Evin en büyük kızıyım. 3 kız kardeşiz. Bir tek babam çalışıyor. Bu yüzden yardıma ihtiyacım var. Tek başıma üstesinden gelemiyorum. Kimse bunun üstesinden tek başına gelemez. Ama biz birlik olursak bunu yapabileceğimi düşünüyorum. O yüzden bana yardım etmenizi bekliyorum ” dedi.

Rabia’ya Ulaşabilmek İçin Kaynak : http://www.cerkezkoyekspres.com/cerkezkoy/kosmak-daha-hizli-kosmak-istiyorum/100?fbclid=IwAR2VjEbYfqN3nuN15jZxRgIP3X-hmSscVeNcGT8-aPWeA2W30VKk-dO2fd4

hatunzade