Renkli Çeyizlik Lif Yapılışı

Merhaba arkadaşlar sizler için çok hoşuma giden ve kolay bir örneği paylaşmak istiyorum. Rengarenk bu liflerimizin günde iki tane örebilir kızlarımızın çeyizlerine, bebeklerimizi ovmaya yada kendiniz kullanabilirsiniz.

Liflerimizi ister lif ipiyle ister başka yumuşak dokulu iplerle yapabilirsiniz. Öncelikle istediğimiz büyüklükte zincir çekerek üzerine 3 trabzan 2 zincir 3 ileri deliğe batmak suretiyle bir sıra oluşturuyoruz.

2. Sırada ise başka renkte ipe geçerek 3 trabzanın üzerine 2 zincir çekiyoruz, ve en alt sıradaki zincire batarak 3 tane trabzan yapıyoruz bu mantıkla üst üste çıkarak biraz gevşek örmek suretiyle lifimiz kare olana kadar rengarenk devam ediyoruz.

Lifimiz kare olduğunda bitirerek ipini kesiyoruz. Aynı büyüklükte yine zincir çekerek sadece trabzan işleyerek aynı büyüklükte bir kare elde ediyoruz. Her iki parçayı düz beyaz iple trabzan çekerek birleştiriyoruz ve ucuna halkayı ekleyip sabun için boşluk bırakıyoruz. İpimize uygun renkte kurdele alarak kenarına geçiriyoruz.

Eğer anlatımda takıldığınız bir yer var ise galerideki resimlerden faydalanabilirsiniz.

hatunzade

YORUM YAZIN